konkurs poetycki "daj mi słowo"

11 marca 2016 r. odbyło się podsumowanie VII edycji Regionalnego Konkursu Poetyckiego „Daj mi słowo” dla uczniów szkół gimnazjalnych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Uczennica naszej szkoły Anna Olszewska zajęła III miejsce (wiersz pt. „Rycerz”). W konkursie brała również udział Patrycja Burszczyk z kl. I a. Opiekunem uczniów była pani Halina Winkler. Gratulujemy.

      

vii ogólnopolski konkurs fotograficzny "Twarze"

Uczeń klasy III b Kacper Raczek odniósł bardzo duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Twarze” 2016 zorganizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotek w Tarnobrzeskim Skrzyszowie. Jego praca pod tytułem „Szok” zdobyła wyróżnienie (na konkurs nadesłano 557 prac); oceny dokonywało profesjonalne jury składające się z fotoreporterów i fotografików. Uczeń przygotował pracę pod kierunkiem pani Mireli Majtyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sukcesy szachistów w powiecie

    Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Gimnazjalnych odbył się 11 lutego w Wodzisławiu Śl. Rozgrywki przebiegały na bardzo  wysokim, wyrównanym poziomie. Spośród  kilkunastu  drużyn dziewcząt i chłopców trzecie miejsce przypadło drużynie chłopców z Gimnazjum w  Marklowicach. Naszą szkołę reprezentował Filip Szczotok z klasy IIIa i Maciej Borkowski  z klasy Ib. Celem turnieju była popularyzacja gry szachowej wśród  młodzieży gimnazjalnej na  terenie całego powiatu oraz krzewienie  piękna gry wymagającej wysiłku umysłowego, umiejętności koncentracji i zdrowej rywalizacji. Turniej drużynowy rozgrywany był w systemie szwajcarskim w tempie 15  minut na każdego zawodnika. Rozgrywki przebiegały według obowiązujących przepisów  gry szachowej FIDE. Organizator zapewnił arbitralny przebieg poszczególnych partii  utrzymywanych w duchu sportowej rywalizacji. 

pionier 2015

    W Ogólnopolskich Olimpiadach PIONIER 2015 najlepsi okazali się: Julia Pawlak z klasy II c – I miejsce z języka angielskiego; Szymon Strong z klasy III a  - III miejsce z języka angielskiego; Filip Szczotok z klasy III a  - V miejsce z języka niemieckiego; Julia Pawlak z klasy II c oraz Łukasz Rączka z klasy III aV miejsce z matematyki. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Dawid Kajzerek z klasy I b (z języka angielskiego); Jakub Celary z klasy III b (z języka niemieckiego) oraz Natalia Cuber z klasy I d, Kacper Komarek i Georginia Kłapsia z klasy II c oraz Dawid Woryna, Szymon Strong, Kamil Gruszka i Błażej Błatoń z klasy III a (z matematyki). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

pingwin 2015

    W ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN  - listopad 2015 najlepsi okazali się: Szymon Strong z kl. III a – 3 miejsce z języka angielskiego; Dawid Kajzerek z klasy I b – 5 miejsce z języka angielskiego; Karolina Forajter z klasy III c – 5 miejsce z języka polskiego; Dawid Woryna z klasy III a – 5 miejsce z matematyki oraz Kamil Gruszka z klasy III a – wyróżnienie z matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Medale "Primus inter pares" 2016

    Podczas zebrania z rodzicami w dniu 28.01.2016 r. uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w szkole odebrali medale „Primus inter pares”. Byli to:
Medal złoty: Strong Szymon i Woryna Dawid z kl. 3a, Niemiec Dawid z kl. 1b.
Medal srebrny: Żero Natalia z kl. 1a, Cuber Natalia z kl. 1d, Kłapsia Georginia z kl. 2c, Rączka Łukasz z kl. 3a.
Medal brązowy: Szyszka Kamila z kl. 1a, Burket Roksana i Cyrulik Patryk z kl. 1b, Kłosok Dawid z kl. 1c,  Klimek Hanna z kl. 2b, Pawlak Julia z kl. 2c, Draga Martyna z kl. 3a.
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.

   

olimpus sesja jesienna

    W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus sesja jesienna 2015 najlepszy wynik uzyskał Dawid Niemiec z klasy I b (4 miejsce z matematyki). Ponadto dyplom laureata otrzymali: Julia Pawlak z klasy II c (język angielski); Filip Szczotok z klasy III a i Jakub Celary z klasy III b (język niemiecki); Karolina Forajter z klasy III c (język polski); Patryk Cyrulik z klasy I b, Natalia Cuber z klasy I d, Kacper Komarek z klasy II c oraz Dawid Woryna, Łukasz Rączka, Kamil Gruszka i Szymon Strong z klasy III a (matematyka). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IIi miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym

    Dawid Niemiec uczeń klasy I b w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Bezbłędny Gimnazjalista”  zajął III miejsce. Konkurs odbył się 21 stycznia 2016 r. w Wodzisławiu Śl. Uczeń został wytypowany do konkursu po eliminacjach szkolnych i razem z Patrykiem Cyrulikiem z klasy I b uzyskali tytuły „Szkolnych mistrzów ortografii”. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

multitest 2015

  W październiku odbył się ogólnopolski konkurs MULTITEST w którym najlepsi okazali się:

Szymon Strong z klasy III a – I miejsce z języka angielskiego; Karolina Forajter  z klasy III c – II miejsce z języka polskiego; Kacper Komarek z klasy II c – IV miejsce z języka polskiego oraz Filip Szczotok z klasy III a – V miejsce z  języka niemieckiego. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Dawid Kajzerek z kl. I b i Julia Pawlak z kl. II c (j. angielski); Lidia Szulik z kl. I c i Agata Styl z kl. II b (j. polski); Patryk Cyrulik z kl. I b oraz Kacper Kłosok z kl. III b (matematyka). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

olimpiady przedmiotowe - II etap

    Informuję, że do II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1) język polski: Karolina Forajter, Julia Mokrosz, Dawid Niemiec – nauczyciel prowadzący Halina Winkler
2) język angielski: Szymon Strong, Julia Pawlak – nauczyciel prowadzący Justyna Magnor
3) język niemiecki : Jakub Celary, Filip Szczotok – nauczyciel prowadzący Dominika Grzenik
4) matematyka: Arkadiusz Stencel – nauczyciel prowadzący Joanna Dziwok.

Gratuluję wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym do olimpiad i życzę dalszych sukcesów. Dyrektor szkoły

festiwal piosenki harcerskiej - złota nutka

    28 listopada w naszym gimnazjum odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej Złota Nutka. Organizatorami tegorocznej edycji byli harcerze z Marklowic zrzeszeni w drużynach działających przy Gimnazjum w Marklowicach. Konkurs odbył się w 5 kategoriach: zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i soliści, w których o zwycięstwo zmagało się 370 uczestników. Ostatecznie jury przyznało 1 miejsce wszystkim gromadom zuchowym, gdyż tak pięknie śpiewali i nie sposób było wyłonić zwycięzców. Drużyna starszoharcerska zajęła już 3 rok z rzędu I miejsce w swojej kategorii, nowością dla nas był występ naszej solistki Patrycji Burszczyk, która wyśpiewała II miejsce. W naszym gimnazjum działają 3 drużyny harcerskie w różnych pionach wiekowych oraz 1 gromada zuchowa (dzieci do 3 klasy szkoły podstawowej). Zbiórki harcerskie odbywają się w każdy piątek od godz. 17.00, natomiast zuchy spotykają się w każdą sobotę o godz. 10.50 za GCI.

 

     

moja pasja - nagroda główna w konkursie

           20 października uczniowie naszej szkoły: Zosia Skupień i Jakub Sączek wzięli udział w konkursie międzyszkolnym „Moja pasja” , który został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. W konkursie wzięło udział ponad 50 wykonawców, którzy prezentowali się  w trzech kategoriach (artystycznej,  naukowej i innej). Występ taneczny gimnazjalistów zachwycił jury, które przyznało im Puchar Dyrektora ZST w Rybniku – nagrodę główną. Gratulujemy.

nagrody dla gimnazjum

          18 września 2015 r. odbyła się uroczysta Gala Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Silesia, która została zorganizowana z okazji zakończenia II etapu realizacji  projektów. Podczas Gali zostały wręczone wyróżnienia - „Silesianki” dla najlepszych beneficjentów. Gimnazjum w Marklowicach zajęło I miejsce w kategorii „Najlepiej rozliczający się mikrobeneficjent” oraz otrzymało wyróżnienie w kategorii „Najbogatsza dokumentacja potwierdzająca realizację każdego działania w ramach mikroprojektu”. Nagrodzony projekt pt. „Europa - nasz dom” realizowany był w roku 2014. Realizowane przez Gimnazjum w Marklowicach projekty zostały również opisane w wydanej publikacji pt. „Małe projekty duże efekty!”. Należy również dodać, że Gimnazjum w Marklowicach należy do najbardziej aktywnych i skutecznych placówek oświatowych  w regionie realizujących wspólne projekty w latach 2007 - 2015.

   

laureaci VIII Konkursu informatycznego w zst w rybniku

W Finale VIII Konkursu Informatycznego, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku nasz zespół w składzie: Kacper Raczek i Kacper Kłosok zajął II miejsce, natomiast Daniel Szczepaniak i Jakub Grzonka zajęli IV miejsce. Opiekunem uczniów była pani Mirela Majtyka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

I miejsce w xx konkursie literackim "małe krajobrazy"

Uczennica naszej szkoły Ania Olszewska odnotowała kolejny ogromny sukces literacki. Tym razem podczas XX edycji konkursu literackiego „Małe Krajobrazy Słowa” zajęła I miejsce w kategorii poezji. Konkurs był organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Oceny prac dokonywało profesjonalne jury: Marta Fox i Karolina Kusek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

kangur 2015

W międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur 2015” z naszego gimnazjum najlepsi okazali się:

Łukasz Rączka z kl. II a (5 m. w powiecie); Dawid Woryna z kl. II a i Julia Pawlak z kl. Ic (6 m. w powiecie) oraz Bartłomiej Brzenczek z kl. III a (13 m. w powiecie). Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom prowadzącym.

Learning Languages match spaß

21 maja w naszym gimnazjum odbył się I Międzygimnazjalny Konkurs Językowy Learning Languages macht Spaβ. Konkurs językowy składał się z części języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: testu  językowego oraz Milionerów. W konkursie wzięły udział gimnazja ze Świerklan, Czyżowic, Wodzisławia, Radlina, Gorzyc oraz reprezentacja uczniów naszej szkoły. W pierwszym etapie wyłoniono trzech najlepszych uczniów  z języka niemieckiego jak i angielskiego:

I miejsce oraz tytuł  Der Beste Language Meister otrzymała Paulina Jojko,

II miejsce oraz tytuł      Der Bessere Language Meister otrzymała Agata Płaczek

III miejsce oraz tytuł     Der Gute Language Meister otrzymała Livia Jeleń

W drugim etapie uczniowie zmierzyli się w konkurencji drużynowej – Milionerach najlepszym zespołem drużynowym okazali się uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Wodzisławia Mateusz Kołek i Adam Kohut. Uczniowie stali się  bezkonkurencyjni i uzyskali  pierwsze miejsce oraz tytuł  Der Beste Language Team.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych.

Organizatorzy J

       

I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym

Uczennica naszego gimnazjum Agata Styl zajęła
I miejsce
w konkursie fotograficznym „Światła i cienie nauki” w kategorii młodzież szkół gimnazjalnych, organizowanym w ramach XV Festiwalu Nauki w Krakowie. Praca pt. „Złudzenie” okazała się  bezkonkurencyjna. To ogromny sukces uczennicy i jej nauczyciela prowadzącego – pani Mireli Majtyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

konkurs informatyczny w zst w rybniku - finał

Po I etapie VIII Konkursu Informatycznego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku wśród 10 drużyn zakwalifikowanych do finału znalazły się 3 drużyny z naszego gimnazjum.
Są to uczniowie: Kacper Raczek i Kacper Kłosok, Dawid Woryna i Kamil Gruszka, Jakub Grzonka i Daniel Szczepaniak. Finał odbędzie się 8 czerwca w ZST w Rybniku. Opiekunem uczniów jest pani Mirela Majtyka. Trzymamy kciuki.

 

III miejsce w przeglądzie zespołów tanecznych

 

Gimnazjalny zespół tańca towarzyskiego „Promenada 1” w dniu 16 maja podczas Przeglądu Zespołów Tanecznych Pszów 2015 zajął III miejsce. Grupa jest prowadzona przez trenerkę Maję Lorenc we współpracy z panią Ewą Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

galileo

W konkursie GALILEO 2015 najlepsi okazali się:

- z matematyki: Agata Płaczek z kl. III c (1 miejsce), Kacper Komarek z kl. I c (3 miejsce), Szymon Strong z kl. II a (3 miejsce), Dawid Woryna z kl. II a (3 miejsce), Julia Pawlak z kl. I c (5 miejsce) ponadto dyplom laureata otrzymał: Łukasz Rączka z kl. II a oraz dyplom wyróżnienia: Georginia Kłapsia z kl. I c i Kamil Gruszka z kl. II a

- z j. polskiego: Agata Płaczek (dyplom laureata)

- z j. angielskiego: dyplom laureata: Szymon Strong z kl. II a, Paulina Jojko z kl. III c oraz Agata Płaczek z kl. III c, ponadto dyplom wyróżnienia – Julia Pawlak z kl. I c

- z j. niemieckiego: Jakub Celary – dyplom wyróżnienia

 

iii m. w powiatowym wieloboju la

Uczennice naszego gimnazjum 7 maja podczas Powiatowego Wieloboju Lekkoatletycznego  wywalczyły III miejsce. Sztafeta dziewczyn w składzie: Wiktoria Drobny, Władarz Marzena, Agata Nowak i Paulina Marczykowska w biegu 4 x 100 m zajęła I miejsce w powiecie, natomiast Patrycja Stuchlik z kl. III a uzyskała najlepszy wynik w powiecie w skoku w dal (4,15 m) i zajęła I miejsce indywidualnie w tej kategorii. Gratulujemy sukcesów.

 

bieg przyjaźni w stonavie

6 maja w Stonavie odbył się Bieg Przyjaźni z udziałem ponad 230 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Startowali uczniowie ze Stonavy, Albrechtic, Horní Suchá, Těrlicka i Marklowic. Najlepsi z naszej szkoły okazali się:
Rocznik 1999-2000 chłopcy:                Rocznik 1999-2000 dziewczyny:
I m. Bartłomiej Brzenczek                     III m. Zuzanna Gruszczyk
II m. Kamil Potyka                                  IV m. Weronika Jambor
V m. Dawid Woryna
                                 VI m. Agata Nowak

Roczniki 2001-2002 dziewczyny:
II m. Klaudia Bugiel
III m. Georginia Kłapsia

Najlepszy z chłopców w tym roczniku był Dawid Kryg – IV m.
Do zawodów uczniów przygotowali pani Aleksandra Pustołka i pan Łukasz Budka. Gratulujemy.

 

młodzieżowy festiwal muzyczny 2015

5 maja 2015 r. odbył się koncert laureatów Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego w Czerwionce-Leszczynach, w którym występowało ponad 150 wykonawców. Uczniowie naszej szkoły odnotowali bardzo duży sukces:
1. Nagrodę specjalną otrzymała solistka – Paulina Pyszny z kl. III c
2. Nagrodę II stopnia otrzymał zespół Coda oraz zespół wokalny klas drugich.
3. Nagrodę III stopnia otrzymał zespół wokalny klas pierwszych oraz solistka – Adrianna Barteczko z klasy II c.
Wszystkich uczniów oraz nagrodzone grupy wokalne prowadzi pani Ewa Skupień. Gratulujemy.

 

złoty wawrzyn 2015

 Uczennica klasy II c Anna Olszewska zdobyła III miejsce w XIV Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Złoty wawrzyn 2015” w kategorii poezja dla gimnazjum. Konkurs  był organizowany przez PODN w Wodzisławiu Śl. Opiekunem uczennicy jest pani Halina Winkler.

   

     

wyróżnienie w konkursie grafiki komputerowej

  Uczennica naszego gimnazjum Zuzanna Gruszczyk uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej pt.: "Baśniowy Świat".  Jej praca pt.: "Wewnątrz" została również wytypowana do udziału w wernisażu, który odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej. Jest to sukces tym większy, że jej praca została nagrodzona spośród kilkuset innych nadesłanych zdjęć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennica pracowała pod kierunkiem pani Mireli Majtyki.

     

mistrzynie z marklowic

Drużyna dziewczyn w składzie: Marzena Władarz, Joanna Juraszczyk, Patrycja Stuchlik, Magdalena Marcol, Dominika Ucher, Georginia Kłapsia, Hanna Klimek, Karolina Szuścik, Aleksandra Fiuk, Paulina Makowska, Klaudia Kamińska, oraz Katarzyna Badaj zajęły I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej. Składamy  ogromne gratulacje dziewczynom i opiekunowi p.M.Majtyka

 

laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego

Uczennica kl. III c Emilia Solik uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii w roku szkolnym 2014/2015. Jest to związane z tym, że będzie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części: przyroda. Z tej części egzaminu uzyska wynik maksymalny tj. 100%. Uczennica Marzena Władarz z kl. III c zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Nauczycielem prowadzącym była pani Teresa Chrószcz.
Gratulujemy uczennicom, rodzicom, nauczycielowi i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

.

II miejsce w "starciu tytanów"

20 marca podczas Konkursu interdyscyplinarnego dla gimnazjalistów „Starcie Tytanów czyli przedmioty ścisłe kontra uczniowie” uczeń naszej szkoły Bartłomiej Brzenczek z kl. III a zajął II miejsce. Był przygotowywany przez panią Joannę Dziwok. Konkurs został zorganizowany przez Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. pod patronatem starosty powiatu. Gratulujemy.

.

wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim

Uczennica klasy III a Patrycja Stuchlik podczas XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Już taki jestem” zdobyła wyróżnienie. To bardzo duży sukces, biorąc pod uwagę, że do recytacji poezji i fragmentu prozy zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników z całego powiatu. Uczennica została przygotowana przez panią Jadwigę Brachmańską-Patraszewską. Gratulujemy.

.

olimpus 2015 sesja zimowa

Kolejne sukcesy naszych gimnazjalistów w ogólnopolskim konkursie Olimpus 2015. W sesji zimowej najlepsi okazali się:

- z matematyki: Agata Płaczek (3 miejsce), Emilia Solik (3 miejsce) oraz Szymon Strong (10 miejsce);

- z języka angielskiego: Agata Płaczek (5 miejsce), Paulina Jojko (7 miejsce) oraz Szymon Strong (7 miejsce);

- z języka polskiego: Agata Płaczek (7 miejsce);

- z języka niemieckiego: Jakub Celary (9 miejsce).

Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

 

.

powiatowe rozgrywki drużynowe w szachach

13 marca w naszej szkole odbyły się Powiatowe Rozgrywki Drużynowe w Szachach prowadzone przez pana Wołyńskiego z ramienia SZS.
W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn chłopców i 2 drużyny dziewczyn. Ostatecznie do etapu rejonowego zakwalifikowało się Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach (I m.) i Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl. (II m.). Nasza drużyna wywalczyła miejsce V, a najlepszy okazał się Kacper Raczek, który w rywalizacji indywidualnej zajął IV miejsce. Gratulujemy.

 

   

 

powiatowy konkurs języka angielskiego

4 marca podczas II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów „English is Fun” uczennica naszej szkoły Julia Pawlak zajęła III miejsce w kategorii klas pierwszych.  Konkurs był organizowany przez PODN w Wodzisławiu Śl. i pod patronatem starosty powiatu wodzisławskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

konkurs fryzjerski dla gimnazjalistów

10 marca uczennice naszej szkoły pod opieką pani Ewy Skupień wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim dla Gimnazjalistów „Grecka Bogini”. Duży sukces odniosła Agata Nowak, która zajęła III miejsce wraz ze swoją modelką Patrycją Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

         

nagroda główna w powiatowym konkursie artystycznym

 

5 lutego podczas III Powiatowego Konkursu Artystycznego „Jaki kolor ma śnieg? Pejzaż zimowy” organizowanego przez Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śl. uczeń naszej szkoły Dawid Woryna zdobył Nagrodę Główną czyli Grand Prix Dyrektora szkoły.  Do konkursu zgłosiło się 41 uczniów z 11 gimnazjów. Każdy uczestnik wykonał jedną pracę autorską, która podlegała ocenie komisji. Uczeń pracował pod opieką pani Ewy Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

debiut literacki

 Uczennica klasy II c Anna Olszewska odniosła ogromny sukces literacki. W kategorii twórczości młodzieżowej i studenckiej zadebiutowała w czasopiśmie literacko-artystycznym „Horyzonty”. Tam ukazały się jej dwa wiersze: „Kobieta w czerwonym szalu” i „Obraz ze snu”.
Gratulujemy uczennicy oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów literackich.

pionier 2014

 W ogólnopolskiej Olimpiadzie Pionier nasi uczniowie uzyskali następujące sukcesy:

 - z języka angielskiego: Agata Płaczek  (1 miejsce);  Paulina Jojko (3 miejsce) i Szymon Strong (wyróżnienie);

- z języka polskiego: Marzena Władarz (3 miejsce); Emilia Solik i Agata Płaczek (5 miejsce)

 - z matematyki: Julia Pawlak, Emilia Solik i Agata Płaczek (7 miejsce), Kacper Komarek, Georginia Kłapsia, Dawid Woryna, Łukasz Rączka oraz Marzena Władarz (wyróżnienia);

 - z języka niemieckiego: Filip Szczotok (9 miejsce) i Jakub Celary (10 miejsce)

Gratulujemy sukcesów.

finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

 Za nami II etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Dwie uczennice naszego gimnazjum: Emilia Solik oraz Marzena Władarz zostały  FINALISTKAMI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Gratulujemy uczennicom, rodzicom oraz nauczycielowi prowadzącemu – p. T. Chrószcz.

medaliści "Primus inter pares"

 

Medal złoty: Płaczek Agata – III c, Solik Emilia – III c
Medal srebrny: Strong Szymon – II a, Pawlak Julia – I c, Kłapsia Georginia – I c, Woryna Dawid – II a,
Władarz Marzena – IIIc

Medal brązowy: Styl Agata – I b, Draga Martyna – II a, Wieszołek Julia – II a, Rączka Łukasz – II a,
Kłosok Kacper – II b

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

olimpus sesja jesienna

 W jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS najlepsi okazali się:

-  z języka polskiego  - Emilia Solik i Agata Płaczek, które zajęły I miejsce oraz Marzena Władarz – miejsce II;

-  z języka angielskiego – Paulina Jojko (miejsce V), Agata Płaczek (miejsce VII) oraz Szymon Strong (miejsce XII);

-  z języka niemieckiego – Jakub Celary (miejsce XI) oraz Filip Szczotok  (miejsce XIII);

-  z matematyki – Dawid Woryna (miejsce XI), Kacper Komarek (miejsce XII), Szymon Strong (miejsce XII), Emilia Solik (miejsce XIII) oraz Julia Pawlak (miejsce XV)

-  z mitologii  - Krzysztof Mika (miejsce IX). 

Gratulujemy uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 multitest

        W ogólnopolskim konkursie MULTITEST z Gimnazjum w Marklowicach najlepsi okazali się:

 - z języka polskiego: Emilia Solik  (1 miejsce) oraz Agata Płaczek (2 miejsce);

- z języka angielskiego: Paulina Jojko (2 miejsce), Agata Płaczek (5 miejsce) oraz Julia Pawlak i Szymon Strong (10 miejsce);

- z języka niemieckiego: Filip Szczotok (10 miejsce) oraz Jakub Celary (wyróżnienie);

- matematyki: Agata Płaczek i Emilia Solik (4 miejsce), Georginia Kłapsia (7 miejsce), Julia Pawlak (10 miejsce), Błażej Błatoń (10 miejsce) oraz Kacper Komarek, Kacper Stacha, Dawid Woryna, Kacper Kłosok, Arkadiusz Stencel, Wojciech Molitor, Kamil Gruszka, Krzysztof Mika oraz Marzena Władarz (wyróżnienia).

Gratulujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursów.

I etap konkursów przedmiotowych

        Od 12 do 25 listopada 2014 r. 44 gimnazjalistów uczestniczyło w I etapie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Testy przygotowane przez organizatorów konkursów były trudne jednak aż 10 uczniów zdobyło wymaganą liczbę punktów  i zakwalifikowało się  do II etapu. Najlepsi z matematyki okazali się: Kamil Gruszka z kl. II a, Kacper Kłosok z kl. II b, Bartłomiej Brzenczek z kl. III a i Emilia Solik z kl. III c; z języka angielskiego: Paulina Jojko i Agata Płaczek z kl. III c; z geografii: Marzena Władarz i Emilia Solik z kl. III c  oraz z języka niemieckiego Jakub Celary z kl. II b  i Filip Szczotok. Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursów gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

konkurs literacki

         Anna Olszewska z klasy I c została laureatką XIX edycji konkursu literackiego „Małe Krajobrazy Słowa” ph. „Przelewam świat na papier”. Ania otrzymała II nagrodę w kategorii prozy. Składamy gratulacje i życzymy kolejnych, literackich sukcesów.

albus 2014

         W ogólnopolskim konkursie  Albus 2014 uczniowie Gimnazjum w Marklowicach odnieśli następujące sukcesy:

* z języka polskiego: Agata Płaczek  z kl. II c (VII m.) oraz Marzena Władarz z kl. II c (wyróżnienie).

* z matematyki: Szymon Strong z kl. I a (III m.), Paweł Pękała z kl. III c (III m.), Dawid Woryna z kl. I a (V m.), Łukasz Rączka z kl. I a (V m.), Emilia Solik z kl. II c (VII m.), Aleksander Morgała z kl. III a (VII m.), Kamil Gruszka z kl. I a (VIII m.), Agata Płaczek z kl. II c (VIII m.), Błażej Błatoń z kl. I a (IX m.), Kacper Kłosok z kl. I b (wyróżnienie), Wojciech Molitor z kl. I a (wyróżnienie), Arkadiusz Stencel z kl. I c (wyróżnienie) oraz Krzysztof Mika z kl. II a (wyróżnienie). Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

kangur matematyczny

         W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2014” największy sukces odniósł Aleksander Morgała z kl. III a, który uzyskał bardzo dobry wynik 
- I miejsce w powiecie. Ponadto Paweł Pękała z klasy III c zajął II miejsce w powiecie (wyróżnienie)  a Bartłomiej Brzenczek z klasy II a zajął miejsce VII (również wyróżnienie). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

ogólnopolski konkurs przedmiotowy edi

   

          W Ogólnopolskim Konkursie PANDA (kwiecień 2014) uczniowie Gimnazjum w Marklowicach odnieśli następujące sukcesy:

  • z języka angielskiego: Szymon Strong z klasy Ia (V m.); Agata Płaczek z klasy IIc (V m.) oraz Paulina Jojko również z klasy II c (V m.)

  • z języka polskiego: Agata Płaczek z klasy II c (wyróżnienie)

  • z matematyki: Agata Płaczek z klasy II c (III m.); Paweł Pękała z klasy III c (III m.); Łukasz Rączka z klasy I a (V m.); Emilia Solik z klasy II c (wyróżnienie) oraz Szymon Strong z klasy I a (wyróżnienie). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

bieg przyjaźni w stonavie

    6 maja w Stonavie odbył się tradycyjny Bieg Przyjaźni, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Bieg ten ma na celu zacieśnianie współpracy transgranicznej między naszymi  gminami: Marklowicami i Stonavą. Co roku bierze w nim udział ponad sto osób. Na podium stanęli:
a) w kategorii kl. I i młodsi: II miejsce Dawid Woryna, III m. Zuzanna Gruszczyk
b) w kategorii kl. II i III: II miejsce Nikola Turek, IV m. Magda Marcol; wśród chłopców: II m. Bartłomiej Brzenczek. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami zawodników byli pan Łukasz Budka i pani Aleksandra Pustołka.

młodzieżowy festiwal muzyczny 2014

   

Podczas Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego 2014, który odbył się w Czerwionce-Leszczynach nasze zespoły wokalne osiągnęły ogromne sukcesy. Zespól wokalny Coda otrzymał nagrodę główną tj. Grand Prix 2014, Nagrodę Pierwszego Stopnia otrzymała solistka Paulina Pyszny, natomiast zespół wokalny klas pierwszych otrzymał Nagrodę Trzeciego Stopnia. Ogólnie w przesłuchaniach wzięło udział 174 uczestników w wieku od 6 do 24 lat, w tym szkoły muzyczne i ogniska pracy pozaszkolnej. Tym bardziej gratulujemy uczniom oraz nauczycielowi prowadzącemu pani Ewie Skupień i życzymy dalszych sukcesów.

 

   

Autor zdjęć: Artur Zawiasa

 


galileo 2014

    W ogólnopolskim konkursie Galileo najlepsi okazali się:

* z języka angielskiego: Szymon Strong z klasy I a (3 miejsce) oraz Agata Płaczek z klasy II c (3 miejsce);

* z matematyki: Paweł Pękała z klasy III c (3 miejsce), Dawid Woryna z klasy I a (5 miejsce), Aleksander Morgała z klasy III a (5 miejsce), Łukasz Rączka z klasy I a (7 miejsce), Kacper Kłosok z klasy I b (8 miejsce), Kamil Gruszka z klasy I a (8 miejsce) oraz Emilia Solik z klasy II c (10 miejsce) ponadto wyróżnienia  uzyskali Agata Płaczek z klasy II c i Szymon Strong z klasy I a.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

 


konkurs plastyczny

JAKI  KOLOR  MA ŚNIEG ?

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

POD  PATRONATEM  STAROSTWA  POWIATU

 

   Powiatowy Konkurs Artystyczny dla gimnazjalistów „Jaki kolor ma śnieg? Pejzaż zimowy” organizowany przez  Liceum Plastyczne  (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych) w Wodzisławiu Śl. – skierowany był do młodzieży w  wieku  gimnazjalnym. Każdy uczestnik mógł zgłosić własnoręcznie wykonaną pracę w dowolnej technice malarskiej. Na konkurs wpłynęło 60 prac z 11 szkół oraz OPP. Laureatką tegorocznych interpretacji zimy została Zuzanna Gruszczyk uczennica Gimnazjum w Marklowicach zajmując II miejsce. Nagrodzona gimnazjalistka zwolniona jest z części egzaminu wstępnego do Liceum Plastycznego  i zostaje jej przyznana maksymalna ilość punktów (tj.20) z części dotyczącej malarstwa. W konkursie wyróżnienia otrzymali również  inni uczniowie naszego gimnazjum: Emilia Wróbel, Magdalena Michałek, Sara Dźwigał, Kacper Raczek, Paulina Marczykowska i Patrycja Szulik. Wszyscy uczniowie uczęszczają do klasy o profilu  artystycznym.

                                           Gratulujemy  uczestnikom  konkursu.
    

 

 

wiosna na głowie

26 marca w Zespole Szkół w Pszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski szkół gimnazjalnych pt. „Wiosna na głowie”. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny dwuosobowe (modelka + fryzjerka).  Ocenie podlegały: fryzura, makijaż, strój oraz prezentacja całościowa modelki. Z dumą możemy się pochwalić, że I miejsce zajęła para: Alicja Grzybowska i Wiktoria Zdrojewska, II m. zajęły: Agata Musiolik i Adrianna Pająk. Opiekunem dziewczyn była pani Ewa Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 

wyniki olimpiad przedmiotowych-finał

  

       

      

 Po podsumowaniu wszystkich etapów olimpiad przedmiotowych wyniki przedstawiają się następująco:
a) Paweł Pękała – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekun Bernadeta Pukowiec)
b) Paweł Pękała – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii (opiekun Bernadeta Pukowiec).
c) Aleksander Morgała - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekun Joanna Dziwok).

Składam serdeczne gratulacje uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom. Życzę dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym. Dyrektor szkoły


olimpus sesja zimowa 2014

         

W tej sesji Olimpusa najlepsi okazali się:

z języka angielskiego: Agata Płaczek z klasy II c (I miejsce), Paulina Jojko z klasy II c (V miejsce), Aleksandra Pająk z klasy III a (VI miejsce) oraz Szymon Strong z klasy I a ( VII miejsce);

z matematyki: Paweł Pękała z klasy III c (I miejsce), Łukasz Rączka z klasy I a (III miejsce), Dawid Woryna z klasy I a (IX miejsce) oraz Aleksander Morgała z klasy III a (IX miejsce).

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


ogólnopolski konkurs plastyczny "tęcza"

         

Uczennica: Alicja Grzybowska zajęła I miejsce w szkole,  natomiast Wiktoria Strączek oraz Jakub Celary zostali laureatami konkursu plastycznego „Tęcza”

 

.


łyżwiarstwo szybkie

         

Drużyna dziewczyn w składzie: Magdalena Marcol, Zuzanna Gruszczyk , Julia Szostek oraz Aleksandra Tkocz zajęła III miejsce w powiatowych zawodach w łyżwiarstwie szybkim. Gratulujemy uczennicom oraz opiekunowi p. A. Pustołce

 

mistrzynie z marklowic

         

Drużyna dziewczyn w składzie: Klaudia Jarmuła, Weronika Czubkowska, Alicja Grzybowska, Anna Kozider, Agnieszka Rduch, Paulina Adamczak, Marzena Władarz, Joanna Juraszczyk, Magdalena Marcol, Dominika Ucher oraz Karolina Szuścik zajęły I miejsce w finale powiatowym piłki ręcznej. Składamy  ogromne gratulacje dziewczynom i opiekunowi p. M. Majtyce

.


ogólnopolski konkurs przedmiotowy pingwin

     

    W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Pingwin najlepsi okazali się:

- z języka angielskiego: Agata Płaczek i Paulina Jojko z klasy II c (1 miejsce) oraz Szymon Strong z klasy I a (3 miejsce)

- z matematyki: Paweł Pękała z klasy III c (3 miejsce) oraz Łukasz Rączka z klasy I a (7 miejsce) i Szymon Strong z klasy I a (8 miejsce)

- z chemii: Paweł Pękała z klasy III c (6 miejsce)

z języka angielskiego: Agata Płaczek z klasy II c (7 miejsce)

 

 

wyniki olimpiady pionier

      W ogólnopolskiej Olimpiadzie Pionier najlepsze wyniki osiągnęli:  

  • z matematyki: Paweł Pękała z klasy III c (1miejsce) oraz Dawid Woryna z klasy I a (3 miejsce), Łukasz Rączka z klasy I a (5 miejsce), Szymon Strong z klasy I a (7 miejsce), Kamil Gruszka z klasy I a (8 miejsce), Emilia Solik z klasy II c (11 miejsce), Kacper Kłosok z klasy I b (14 miejsce) oraz Agata Płaczek z klasy II c (15 miejsce)
  • z języka angielskiego: Agata Płaczek z klasy II c (9 miejsce) oraz Szymon Strong z klasy I a (13 miejsce)

 

Medaliści z gimnazjum

        

Najlepsi uczniowie z Gimnazjum w Marklowicach, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce na zakończenie I półrocza odznaczeni zostali  medalami „Primus inter pares” podczas podsumowującego zebrania z rodzicami tuż przed feriami zimowymi.

 

Medal złoty otrzymali:

- Paweł Pękała z klasy III c (wzorowe zachowanie, średnia: 5,27)

- Agata Płaczek z klasy II c (wzorowe zachowanie; średnia 5,21)

Medal srebrny otrzymali:

- Szymon Strong z klasy I a (wzorowe zachowanie, średnia: 5,14)

- Emilia Solik z klasy II c (wzorowe zachowania, średnia: 5,07)

- Kacper Kłosok z klasy I b (bardzo dobre zachowanie, średnia: 5,07)

Medal brązowy otrzymali:

Łukasz Rączka  z klasy I a (wzorowe zachowanie, średnia 5,0)

- Zuzanna Mrozek z klasy III c (wzorowe zachowanie, średnia 5,0)

- Aleksandra Pająk z klasy III a (wzorowe zachowanie, średnia 5,0)

- Martyna Draga z klasy I a (bardzo dobre zachowanie, średnia 5,0)

 

 Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

wyniki olimpiad predmiotowych

          Informuję, że po zakończeniu II etapu olimpiad przedmiotowych tytuły finalistów uzyskali:
a) Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki: Paweł Pękała (opiekun Bernadeta Pukowiec) i Aleksander Morgała (opiekun Joanna Dziwok)
b) Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii (opiekun Bernadeta Pukowiec).
Gratuluję uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom prowadzącym. Życzę sukcesów na III etapie i uzyskania tytułów laureatów.

                                                                                                Dyrektor szkoły

 

olimpus

     

    W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus – sesja jesienna laureatami zostali:

z języka angielskiego: Szymon Strong z klasy I a (7 miejsce) i Paulina Jojko z klasy II c (14 miejsce); z języka polskiego: Agata Płaczek z klasy II c (5 miejsce); z matematyki: Łukasz Rączka z klasy I a (8 miejsce),  Dawid Woryna z klasy I a (9 miejsce), Kamil Gruszka z klasy I a (13 miejsce), Szymon Strong z klasy I a (15 miejsce), Krzysztof Mika z klasy II a (10 miejsce), Agata Płaczek z klasy II c (14 miejsce), Paweł Pękała z klasy III c (8 miejsce) oraz Aleksander Morgała z klasy III a (10 miejsce).

W ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus laureatem został Szymon Strong z klasy I a (8 miejsce)

 

multitest

     

    W Ogólnopolskim Konkursie Multitest laureatami zostali: z języka niemieckiego: Jakub Celary z klasy I b (7 miejsce), Filip Szczotok z klasy I a (8 miejsce), ponadto wyróżnienie otrzymał Olaf Grzybek z klasy I b (14 miejsce); z języka polskiego: Agata Płaczek z klasy II c (3 miejsce), Krzysztof Mika z klasy II a (4 miejsce) oraz Marzena Władarz z klasy II c (7 miejsce); z matematyki: Agata Płaczek z klasy II c (10 miejsce) oraz Paweł Pękała z klasy z klasy III c (4 miejsce), ponadto wyróżnienie otrzymali: Łukasz Rączka z klasy I a (11 miejsce), Dawid Woryna z klasy I a (15 miejsce) oraz Aleksander Morgała z klasy III a (14 miejsce). Dodatkowo wyróżnienie z języka angielskiego otrzymał Szymon Strong z klasy I a (13 miejsce)

 

wyniki olimpiad przedmiotowych

     Po zakończeniu I etapu olimpiad przedmiotowych informuję, że do II etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
a) język polski - Paweł Pękała kl. IIIc (opiekun p. Halina Winkler)
b) matematyka - Paweł Pękała kl. IIIc (opiekun p. Bernadeta Pukowiec), Aleksander Morgała - kl. III a (opiekun Joanna Dziwok)
c) język anielski - Paulina Jojko - kl. II c i Aleksandra Pająk - kl. III a (opiekun p. Justyna Magnor)
d) geografia-Paweł Pękała kl. IIIc (opiekun p. Teresa Chrószcz)
e) fizyka -Paweł Pękała kl. IIIc (opiekun p. Ewa Dziuk)
f) chemia - Paweł Pękała kl. IIIc (opiekun p. Bernadeta Pukowiec)
Gratuluję uczniom, rodzicom, nauczycielom przygotowującym do olimpiad oraz życzę dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursów.

                                                                                     Halina Winkler -   dyrektor szkoły

 

IX miejsce w województwie

21 października 2013 r. w Sosnowcu pani dyrektor Halina Winkler z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty odebrała dyplom oraz puchar za zajęcie IX miejsca w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół Gimnazjalnych za rok 2012/2013. To ogromne wyróżnienie i pierwsze w historii naszego gimnazjum. Gratulujemy przede wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, bo to ich zasługa: p. Aleksandrze Pustołce, p. Łukaszowi Budce, p. Teresie Chrószcz i p. Mireli Majtyka.
W tym samym dniu pani Aleksandra Pustołka odebrała puchar za zajęcie II miejsca w kategorii: Najlepszy trener w roku 20102/2013. Gratulujemy.

kangur matematyczny 2013

Wyniki międzynarodowego konkursu Kangur matematyczny 2013

Laureatem konkursu został Paweł Pękała z klasy II c, który zajął I miejsce w powiecie oraz w rejonie.  Wynik bardzo dobry uzyskał  Radosław Marszolik z klasy IIIc, który zajął II miejsce w powiecie i IX w rejonie. Ponadto wyróżnienia uzyskali: Krzysztof Mika z klasy I a (miejsce VII w powiecie), Bartłomiej Brzenczek z klasy I a (miejsce XI w powiecie) oraz Tomasz Gembalczyk z klasy III b (miejsce XIV w powiecie).

ogólnopolski konkurs olimpus 2013

W sesji wiosennej  konkursu matematycznego Olimpus laureatami zostali:

Paweł Pękała z kl. II c  - miejsce I

Radosław Marszolik z klasy III c – miejsce IV

Agata Płaczek z klasy I c – miejsce XI

Aleksander Morgała  z kl. II a – miejsce XV

ekomat

Dnia 11 czerwca 2013 r. odbył się VII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs matematyczno – ekonomiczny „Ekomat” w którym drużyna z Marklowic w składzie Aleksander Morgała z klasy II a i Paweł Pękała z klasy II c zajęła I miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała p. J. Dziwok i B. Pukowiec.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

woda to życie

W ramach realizacji projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śl.” uczniowie Gimnazjum                      w Marklowicach wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Woda to życie”.

Laureatami konkursu zostali: Wojciech Fojcik z klasy III a – III miejsce oraz Oliwia Mutwil z klasy III a - wyróżnienie

W ramach realizacji projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w warsztatach związanych z właściwym gospodarowaniem zasobami wodnymi  oraz w wyjeździe do oczyszczalni ścieków (uczniowie klasy I b i II b).

wyróżnienie w konkursie informatycznym

         5 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się finał VI Konkursu Informatycznego. Nasza drużyna w składzie: Aleksander Morgała
i Kacper Gawlas wywalczyli wyróżnienie. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap regionalny, który składał się z części teoretycznej odbywał się na platformie zdalnego nauczania ZST w Rybniku oraz etap drugi , w którym uczniowie musieli przygotować dwujęzyczną stronę internetową na temat: "Żyjemy w wirtualnym świecie" i zaprezentować ją przed komisją.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Mirella Majtyka    

olimpus sesja zimowa

 

W ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus (sesja ZIMOWA) laureatami z matematyki zostali:

Paweł Pękała z kl. II c (m. I)

Radosław Marszolik z kl. III c  (m. III)

Emilia Solik z kl. I c (m. VI)

Bartłomiej Brzenczek z kl. I a (m. VII)

Krzysztof Mika z kl. I a (m. IX)

Aleksander Morgała z kl. II a (m. IX)

Marzena Władarz z kl. I c (m. X)

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

 

 

powiatowe zawody w badmintonie

26.03.2013r. uczniowie z naszego gimnazjum zajęli drużynowo II miejsce w Powiatowych Zawodach w Badmintonie w Mszanie awansując tym samym do rozgrywek rejonowych. Naszą szkołę reprezentowali:

Spandel Szymon I miejsce

Mokrosz Adam V miejsce
Opiekunem chłopców jest pan. Łukasz Budka

     

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników olimpiad przedmiotowych z przyjemnością informuję, że laureatami konkursów zostali:
1) z Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - Radosław Marszolik i Paweł Pękała (opiekun pani Bernadeta Pukowiec)
2) z Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki - Radosław Marszolik (opiekun pani Joanna Dziwok)
Gratuluję uczniom, rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym do olimpiad. Dyrektor szkoły

 

drużyna z marklowic znowu najlepsza w powiecie

                     12 marca 2013 roku w PPP w Wodzisławiu Śl. odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzno - Artystyczny dla uczniów z dysleksją pod hasłem „Z dysleksją przez prerię”. W finale rozgrywek  uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, spostrzegawczością, dobrym słuchem, umiejętnością rzutu do celu i logicznego myślenia. Ponadto uczniowie  przygotowali pięciominutowy  film  zgodny z tematem konkursu, stroje i prezentację grupy z elementami tańca country. Wszyscy wspólnie się uczyli ale przede wszystkim dobrze się bawili, a w efekcie końcowym po podliczeniu wszystkich punktów, drużyna z Marklowic w składzie: Patrycja Tolarz z klasy III c, Michał Kocuper z klasy III a oraz Aleksander Morgała z klasy II a okazała się najlepsza i już po raz czwarty  z rzędu zajęła I miejsce w powiecie.
Do konkursu przygotowywała uczniów pani wicedyrektor Anita Górecka.


  

 

Rejonowe Zawody w tenisie stołowym

                    

Drużyna chłopców z naszego gimnazjum zajęła I miejsce  w Rejonowych Zawodach w Tenisie Stołowym w Pszowie, w dniu 12.03.2013r. Chłopcy będą reprezentować rejon Wodzisławsko-Jastrzębski w zawodach wojewódzkich. Indywidualnie zawodnicy zajęli:

Spander Szymon - I miejsce

Pustołka Kacper - IV miejsce

Frąckowiak Piotr - VI miejsce
Do zawodów przygotował chłopców p. Łukasz Budka

Łyżwiarstwo szybkie - II miejsce w powiecie

1 marca odbyły się Powiatowe Zawody w Łyżwiarstwie Szybkim. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. Obie drużyny zajęły II miejsce w powiecie. Jest to najlepszy wynik od kilku lat  w tej dyscyplinie sportowej.

Drużyna dziewczyn w składzie: Oliwia Mutwil, Agata Warło, Alicja Grzybowska i Julia Pietras.

Drużyna chłopców: Filip Kroemer, Wojciech Fojcik, Bartosz Mitko, Marcin Putek, Paweł Kabała. Opiekunem zawodników jest pani Aleksandra Pustołka.

Gratulujemy drużynom i trenerowi tak wysokiego miejsca.

 

 

narciarze I miejsce w województwie

  27 lutego na Kubalonce odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Narciarstwie Klasycznym. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety: chłopców i dziewczyn. Dziewczyny wywalczyły I m. w województwie, chłopcy II miejsce w województwie.

Sztafeta dziewczyn w składzie: Agata Warło, Oliwia Mutwil, Alicja Grzybowska i Julia Pietras.

Sztafeta chłopców w składzie: Filip Kroemer, Wojciech Fojcik i Kacper Pustołka.

 Gratulujemy uczniom oraz trenerowi pani Aleksandrze Pustołka


 

stypendyści w II półroczu 2012/2013

  

27 lutego odbyło się posiedzenie komisji stypendialnej, która jednogłośnie przyznała stypendia naukowe im. prof. Moniki Gruchmanowej za szczególne osiągnięcia naukowe lub sportowe następującym uczniom:

Radosław Marszolik – uczeń klasy III c
Paweł Pękała – uczeń klasy II c
Agata Warło – uczennica klasy III a

wyniki konkursu pingwin

  W ogólnopolskim konkursie przedmiotowym EDI – Pingwin sesja jesienna nasi uczniowie  zajęli następujące miejsca:

w konkursie matematycznym

Paweł Pękała z klasy II c -  I miejsce

Radosław Marszolik z klasy III c – V miejsce

Aleksander Morgała z klasy II a – VII miejsce

oraz Bartłomiej Brzenczek z klasy z klasy I a – X miejsce

w konkursie z języka polskiego Paweł Pękała z klasy II c zajął IX miejsce

 

wyniki konkursu sezam

 

W ogólnopolskim konkursie SEZAM najlepsi z matematyki okazali się:

Paweł Pękała z klasy II c – I miejsce

Agata Płaczek z klasy I c – II miejsce

Radosław Marszolik z klasy III c – VI miejsce

medale primus inter pares

  Na zakończenie I półrocza podczas spotkania z rodzicami zostały wręczone medale Primus Inter Pares dla uczniów osiągających najwyższe średnie ocen w szkole.
Medal  złoty otrzymali: Paweł Pękała z kl. II c i Radosław Marszolik z kl. III c
Medal srebrny otrzymały: Patrycja Stuchlik z kl. I a, Marzena Władarz i Agata Płaczek z kl. I c
Medal brązowy
otrzymali: Paulina Jojko z kl. I c, Martyna Pękała i Wiktoria Strączek z kl. II a, Dominika Penkała i Alicja Grzybowska z kl. II b oraz Oliwia Mutwil z kl. III a.
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

 

Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

  Finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zostali:
a) z matematyki: Radosław Marszolik i Paweł Pękała - opiekun pani Bernadeta Pukowiec
b) z fizyki: Radosław Marszolik - opiekun pani Joanna Dziwok
c) z geografii: Paweł Pękała - opiekun pani Teresa Chrószcz
Gratuluję uczniom, ich nauczycielom i rodzicom oraz życzę powodzenia w finale olimpiad. Dyrektor szkoły

 

 

Zawody  powiatowe w tenisie stołowym

  31.01.2013 roku odbyły się Zawody Powiatowe w tenisie stołowym w Lubomi. Nasi zawodnicy wykazali się dobrą techniką i zajęli drużynowo I miejsce.
Indywidualnie wyniki przedstawiały się następująco:

Szymon Spandel - miejsce I

Pustołka Kacper - miejsce VII

Frąckowiak Piotr - miejsce XIII
Opiekunami uczniów jest p. Łukasz Budka
            

 

szachiści najlepsi w powiecie

  Powiatowy   Turniej   Szachowy    Szkół   Gimnazjalnych   odbył  się  25 stycznia  w  Rydułtowach.  Rozgrywki przebiegały na bardzo  wysokim, wyrównanym  poziomie.  Spośród  kilkunastu  drużyn  chłopców i dziewcząt  najlepsi okazali  się  gimnazjaliści  z  Marklowic. Uczniowie:  Radosław Marszolik z klasy IIIc ( z 3 kategorią  szachową)  oraz Piotr  Skupień z IIIb   wywalczyli pierwsze miejsce  i  będą reprezentowali  powiat wodzisławski  w dalszym  etapie   rozgrywek. W tym roku debiutowała  również  i to z dużym sukcesem drużyna  dziewcząt -  Agata Płaczek z klasy Ic i  Aleksandra  Pająk z IIc. Obie nasze  zawodniczki zajęły pierwsze miejsce  w kategorii dziewcząt  i  również będą reprezentowały  powiat wodzisławski  w dalszym  etapie   rozgrywek.

Opiekunem uczniów jest Bożena Szlufik i trener Michał Karwot.    

 

 

olimpus sesja jesienna

    W ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus (sesja jesienna) laureatami zostali:

z fizyki: Paweł Pękała z klasy II c (miejsce V) oraz Radosław Marszolik z klasy III c (miejsce VII)

z języka polskiego: Marzena Władarz z klasy I c (miejsce I) oraz Agata Płaczek z klasy I c (miejsce IV)

z matematyki: Radosław Marszolik z klasy III c (miejsce II), Paweł Pękała z klasy II c (miejsce V) oraz Agata Płaczek z klasy I c (miejsce X).

     

 

olimpiada mitologiczna - olimpus

      Tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej uzyskał Krzysztof Mika    z klasy I a (miejsce V) oraz Radosław Marszolik z klasy III c (miejsce VII). Gratulujemy uczniom oraz p. J. Brachmańskiej – Patraszewskiej.

     

 

multitest

        W ogólnopolskim konkursie Olimpus  sesja jesienna 2012 z języka polskiego laureatami zostali: Marzena Władarz (1 miejsce) i Agata Płaczek (IV miejsce), Paulina Jojko, Paweł Pękała, Sandra Szramek, Karolina Kiermaszek. Do konkursu przygotowała uczniów p.Sylwia Habran-Stolarek.

Laureatami zostali również: z biologii: Paweł Pękała, Zuzanna Mrozek, Natalia Przewdzing, Martyna Pękała - opiekun p.Anna Czogała.

Z fizyki: Radosław Marszolik - opiekun p. Joanna Dziwok

Z matematyki: Agata Płaczek, Paweł Pękała, Radosław Marszolik - opiekun p.Bernadeta Pukowiec i Joanna Dziwok

Wyróżnienia otrzymali: Paweł Pękała z Fizyki, Krzysztof Mika, Patryk Durczok, Bartłomiej Brzenczek, Patryk Wróbel, Emilia Solik i Aleksander Morgała z matematyki

   Gratulacje dla uczniów i nauczycieli.

 

 

wyniki olimpiad etap szkolny

        Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe na poziomie szkolnym. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1) język polski (4 osoby): Martyna Szwarc i Radosław Marszolik z kl. III c, Dominika Penkała z kl. II b i Paweł Pękała z kl. II c
2) matematyka (2 osoby): Paweł Pękała z kl. II c i Radosław Marszolik z kl. III c
3) geografia (3 osoby): Marzena Władarz z kl. Ic, Paweł Pękała z kl. II c i Radosław Marszolik z kl. IIIc
4) fizyka ( 1 osoba): Radosław Marszolik z kl. III c
5) biologia (1 osoba): Paweł Pękała z kl. II c
    Gratulujemy uczniom, nauczycielom przygotowującym do olimpiad oraz rodzicom.       Życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie.

 

 

I miejsce w rejonowych biegach przełajowych

 Nasze dziewczyny 9 października wywalczyły I miejsce w Rejonowych Biegach Przełajowych i tym samym uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Dziękujemy drużynie w składzie: Agata Warło, Oliwia Mutwil, Alicja Grzybowska, Paulina Winkler, Julia Pietras i Magdalena Marcol. Jest to ogromny sukces naszych biegaczek, którym życzymy dalszych sukcesów oraz trenerce pani Aleksandrze Pustołce.
Chłopcy zajęli II miejsce. Również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
         

najlepsi w biegach przełajowych

        26 września podczas Powiatowych biegów przełajowych nasi uczniowie odnieśli wspaniały sukces. Szkoła drużynowo zajęła I miejsce i uzyskała kwalifikacje do zawodów rejonowych.

Dziewczyny drużynowo zajęły I miejsce: Agata Warło, Oliwia Mutwil, Alicja Grzybowska, Paulina Winkler, Julia Pietras i Magdalena Marcol.

Chłopcy drużynowo zajęli II miejsce; Filip Kroemer, Wojciech Fojcik, Szymon Spandel, Daniel Elias, Piotr Chrószcz, Mariusz Bujok.
                        Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

ogólnopolskie zawody w nartorolkach

            22 i 23 września odbyły się Ogólnopolskie Zawody na Nartorolkach oraz Puchar Śląska.  Świetnie wypadli na nich uczniowie naszej szkoły, którzy wielokrotnie stawali na podium.
Agata Warło – dwukrotnie I miejsce
Filip Kroemer – dwukrotnie I miejsce
Wojciech Fojcik – dwukrotnie III miejsce
Oliwia Mutwil  - II i V miejsce
Magdalena Marcol – II i V miejsce
Alicja Grzybowska i Julia Pietras – VI miejsce

 Gratulujemy uczniom i ich trenerowi pani Aleksandrze Pustołce.

stypendyści  w I półroczu 2012/2013

        Informuję, że komisja stypendialna na posiedzeniu w dniu 18.09.2012 r. przyznała 3 stypendia naukowe na okres 5 miesięcy następującym uczniom:
1. Paweł Pękała - kl. II c
2. Radosław Marszolik - kl. III c
3. Agata Warło - kl. III a
Gratuluję uczniom i ich rodzicom oraz życzę dalszych sukcesów. Dyrektor szkoły