Olimpus Sesja Zimowa 2012

Tym razem najlepsi z matematyki okazali się: Paweł Pękała z klasy I c (I miejsce), Katarzyna i Aleksandra Fojcik z klasy III b (I miejsce) oraz Radosław Marszolik z klasy II c (V miejsce), Aleksander Margała z klasy I a (VIII miejsce) i Magdalena Gonsior z klasy III a (IX miejsce). Gratulujemy.

Konkurs ortograficzny

Szkolnymi mistrzami ortografii zostali: Dobrawa Radecka
I miejsce, Radosław Marszolik II miejsce i Martyna Szwarc
miejsce. Dobrawa Radecka zajęła również III miejsce
w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
"Bezbłędny Gimnazjalista".

Dzień przedmiotów matematyczno - przyrodniczych

Pierwszy dzień wiosny w naszym gimnazjum przebiegał pod hasłem "Przedmiotów matematyczno-przyrodniczych". Uczniowie rozwiązywali w klasach przygotowane zadania i prezentowali je w auli szkoły. Część rozrywkowa należała do samorządu szkolnego, który zorganizował wybory Miss i Mistera szkoły. Jury po burzliwych obradach dokonało wyboru:
 Miss szkoły została Anna Wróbel
Mister szkoły został Karol Musioł
Miss publiczności została Paulina Stuchlik
Misterem publiczności został Amadeusz Karpiel

Dalsze sukcesy szachistów

Radosław Marszolik z klasy IIc i Piotr Skupień z klasy IIb  reprezentowali powiat wodzisławski w Rejonowych Zawodach Szachowych szkół gimnazjalnych, które odbyły  się 13 marca w Rydułtowach. Wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna z  Gimnazjum w Marklowicach. Zwycięzcy R.Marszolik i  P.Skupień będą w kwietniu reprezentowali rejon wodzisławsko – jastrzębski w finałach wojewódzkich. Obaj chłopcy dali dobrą lekcję szachów swoim rówieśnikom.

Grupa twórcza "Pasja"

W marcu uczniowie klasy II b i II c mieli okazję obejrzeć wystawę plastyczną Grupy Twórczej „Pasja” z Radlina. Organizatorem  otwartej wystawy jest Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie, który prezentuje indywidualne obrazy malarzy – amatorów.
     Prace malarskie, kolaże i rysunki prezentowane na wystawie, są na wysokim poziomie artystycznym. Przy okazji zwiedzania wystawy, uczniowie dowiedzieli się, że mogą również rozwijać swoje zainteresowania plastyczne w tym zespole pasjonatów.  Kolejnym etapem wycieczki gimnazjalistów, była indywidualna wystawa Roberta Olmy. Rysunki tego młodego, obiecującego artysty są obecnie prezentowane w Urzędzie Miasta Radlin. Po odwiedzeniu tej wystawy, byliśmy dumni z Roberta, który mieszka w Marklowicach, a jeszcze nie tak dawno był uczniem naszego  gimnazjum.

Wyjazd na wystawy odbył się  w  ramach realizacji działań  innowacji pedagogicznej „Śladami kultury  naszego  regionu”.

Tenis Stołowy

Drużyna chłopców
Szymon Spandel
, Frąckowiak Piotr, Pustołka Kacper zajęła I miejsce
w zawodach w Tenisie Stołowym i awansowali do turnieju wojewódzkiego. Opiekunem chłopców jest p. Ł.Budka. Gratulujemy

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

4 uczniów Gimnazjum w Marklowicach uzyskało tytuł laureata z   Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki:
1.Magda Gonsior z kl. III a
2.Katarzyna Fojcik z kl. III b
3.Aleksandra Fojcik z kl. III b
4.Paweł Pękała z kl. I c
Do konkursu uczniów przygotowała p. B.Pukowiec
i J.Dziwok.Gratulujemy

"Babel"

16.03.2012r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w VI Festiwalu Teatrów Obcojęzycznych „Babel”. Nasza szkołę reprezentowała grupa teatralna w przedstawieniu „Who killed Henry”. Grupę przygotowała p. J.Czech. Gratulujemy

Dzień Sportu
w Stonavie

12 marca 50-osobowa grupa gimnazjalistów pojechała do Stonavy na organizowany przez stronę czeską Dzień Sportu – międzynarodowe rozgrywki w unihokeju. Było to kolejne działanie projektu transgranicznego „Razem w Europie”. Nasze dziewczyny spisały się wspaniale, wygrały zawody i zajęły I miejsce. Pozostali uczniowie dzielnie kibicowali i nawiązywali znajomości z rówieśnikami z Czech. Kierownikiem wyjazdu była pani Anna Czogała.
P
rojekt "Razem w Europie" współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa "Przekraczamy granice"

I miejsce w powiecie
- piłka ręczna chłopcy

9.03.2012 r. drużyna chłopców z naszego Gimnazjum wywalczyła I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej Chłopców. Skład drużyny: Piotr i Krzysztof Guderley, Marek i Paweł Wita,  Piotr Szulik, Jakub Pawelec,  Mateusz Strączek, Adam Mokrosz, Szymon Spandel, Artur Smołka, Daniel Elias. Chłopcy będą nas reprezentować w rejonie. Opiekunem chłopców jest pani A.Pustołka. Gratulujemy!

I miejsce w powiecie
- piłka ręczna dziewczyn

7.03.2012 r. drużyna dziewczyn z naszego Gimnazjum wywalczyła I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej Dziewczyn. Skład drużyny: Eurydyka Brzóska, Aleksandra Tomiczek, Kamila Sobień, Paulina Stuchlik, Anna Wróbel, Michalina Mika, Magda Polończyk, Sandra Szramek, Paulina Maciończyk, Agnieszka Bugiel, Klaudia Jarmuła, Paulina Winkler, Weronika Czubkowska. Dziewczyny będą nas reprezentować w rejonie. Opiekunami drużyny są
panie M.Majtyka i W.Kocoń. Ogromne gratulacje!

w łyżwiarstwie szybkim

29.02.2012 r. dziewczyny zajęły III miejsce w Powiatowych Zawodach w Łyżwiarstwie Szybkim. Skład grupy: Agata Warło, Oliwia Mutwil, Alicja Grzybowska i Kamila Sobień. Do zawodów dziewczyny przygotowała pani A. Pustołka. Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy

8 marca w auli odbył się klasowy konkurs czytelniczy. Wybrani reprezentanci klas odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych lektur i znanych kobiet. Wszyscy wykazali się sporo wiedzą i zwiększyli swoje punkty w konkursie na najlepszą klasę.