Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca 2011 w marklowickim gimnazjum odbyła się  uroczysta akademia, która zakończyła rok szkolny  2010/2011. Uczniowie odebrali świadectwa i pożegnali mury  szkoły na czas wakacji.

Życzymy  udanego  wypoczynku, dużo słońca
i wakacyjnego humoru.

Komers 2011

Dzień 21.06.2011r. był w gimnazjum wyjątkowy. Klasy trzecie pożegnały swoich wychowawców, nauczycieli i rówieśników. Komersowi towarzyszyła świetna zabawa, dyskotekowa muzyka i wakacyjne nastroje.

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z rozdaniem świadectw odbędzie się w środę 22.06.2011 r. w auli szkolnej
o godz. 9.00. Planowany koniec ok. 11.00. Zapraszamy chętnych rodziców do wzięcia udziału w uroczystości.

Bezpieczne wakacje

„TO  NIE  TAK”  -  pod  takim  tytułem aktorzy z Teatru „Best”  w  Krakowie przedstawili uczniom kilka scenek, których przesłaniem są zagrożenia  cywilizacyjne. Przedstawienie inne niż wszystkie, bo z udziałem jednego aktora, który za pomocą młodzieży zaprezentował  w zabawowy sposób w kilku scenach - takie problemy jak: Internet, papierosy, alkohol, anoreksja, narkotyki, kompleksy z jakimi młodzi ludzie nie radzą sobie,
w życiu codziennym

Dni promocji zdrowia 2011

Miesiąc czerwiec tradycyjnie - jak co roku przebiega
w  naszej szkole pod hasłem promocji zdrowia. Zaplanowano
i realizuje się następujące działania w ramach Gimnazjalnych
 Dni Promocji Zdrowia:(więcej)

Szkoła integracji

W miesiącu czerwcu 2011r. gościliśmy w naszej szkole uczniów
i ich opiekunów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno
Wychowawczego w Wodzisławia Śl. przygotowaliśmy dla zaproszonych gości ciekawe zajęcia relaksacyjne pt.: „Zielona łąka”.Pracując w zespołach i w rytm relaksacyjnej muzyki młodzież przygotowała ciekawe, papierowe pejzaże zielonej
łąki. Podczas spotkania młodzi ludzie opowiadali o swoich szkołach i o sobie. Goście zwiedzili budynek gimnazjum i zobaczyli aktualną wystawę makiet znanych europejskich budowli. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Malują z pasją

Rok 2011 przyniósł gimnazjum wiele sukcesów i nagród
w  dziedzinie sztuki plastycznej. Uzdolnione uczennice pracują  na swoje osiągnięcia przez cały rok szkolny w kółku  plastycznym, a najlepsze prace wysyłają na różne konkursy plastyczne i fotograficzne o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Malowane poezją” uczennica Martyna Badura zdobyła nagrodę główną,a Katarzyna Winkler i Magda Polończyk wyróżnienie. Za Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza” nadzorowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie uczennica Marcelina Sosna otrzymała nagrodę specjalną, natomiast wyróżnienia przypadły: Annie Wróbel, Martynie Badura i  Katarzynie Winkler, za prace fotograficzne wyróżniono Martę Klocek i Paulinę Lubszczyk w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Martwa natura” Magda Polończyk zajęła drugie  miejsce i otrzymała nagrodę. Prace na wszystkie  konkursy uczennice wykonują pod kierunkiem p.Bożeny Szlufik                             i Moniki Miełek.

Ciekawa Historia

W środę 8 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję  konkursu Ciekawa Historia. Zjechali uczniowie z Knurowa, Jastrzębia Zdroju, Lubomii i oczywiście z Marklowic.
W tym roku zadaniem uczniów było przedstawienie dowolnych epizodów z historii w dwóch ujęciach: po pierwsze „tak było” i po drugie „tak mogłoby być”. Przedstawiono prace plastyczne (Gimnazjum nr 8 w Jastrzębiu Zdroju) i prezentacje multimedialne. Nagrodę publiczności (szmaciana lalka będąca uosobieniem Ciekawej Historii) pojechała do Knurowa, bo prezentacja Mogło być tak pięknie … Krystiana Zycha i Michała Zacharuka z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Knurowie została uznana przez publiczność za najlepszą. Ich autorom wróżymy przyszłość w świecie filmu.

Międzynarodowy Konkurs Kangur

8 czerwca do naszej szkoły dotarły wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2011. Nagrody I stopnia otrzymały: Katarzyna i Aleksandra Fojcik, nagrody II stopnia otrzymali: Radosław Marszolik, Marta Lubszczyk i Martyna Musiolik.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym do konkursu.

X miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych

Drużyna dziewczyn z naszego gimnazjum 7 czerwca w Częstochowie wywalczyła X miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych. To ogromny sukces w tej dyscyplinie sportowej. Gratulujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali dziewczyny do startu w zawodach.

Dni Marklowic

3 czerwca podczas obchodów XVI Dni Marklowic nie zabrakło uczniowskiego korowodu. Gimnazjaliści wystąpili w różnych kreacjach; było wesoło i kolorowo. Później odbyły się występy na Tropikalnej Wyspie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomysłowość.

Dzień sportu

1 czerwca odbył się Dzień Sportu, który przebiegał pod hasłem rozgrywek międzyklasowych. Całodniowe zawody sportowe
w ramach obchodów Dnia Dziecka przyniosły uczniom wiele radości i zadowolenia. Klasy zmagały się w kilku konkurencjach: unihokej, dwa ognie, przeciąganie liny. Każdy dawał z siebie wszystko, aby to właśnie jego klasa wygrała i okazała się najlepsza w szkole. Poza rywalizacją sportową Rada Rodziców zapewniła uczniom smaczny poczęstunek. Najlepsze wyniki uzyskały klasy: II b i III b. Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Wspomnienia znad morza

30 maja nasi trzecioklasiści ( grupa 80-osobowa) wrócili znad polskiego morza - z Łeby, gdzie spędzili tydzień na obozie rekreacyjnym. Atrakcji nie brakowało: zwiedzili Gdańsk i Gdynię, ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym oraz malowniczą Łebę. Były i inne niezwykłe przygody, o których wszyscy chętnie opowiadają. Organizatorem wyjazdu była pani Teresa Chrószcz.