Strona Główna  Biblioteka  Świetlica  Galeria  Punkt Pomocy

Ś B C

S L P

Październik Miesiąc Bibliotek Szkolnych Październik 2017

Miesiąc październik juz od 18 lat jest obchodzony jako Miesiąc Bibliotek Szkolnej z tej okazji odbył się 26.10.2017 roku konkurs czytelniczy dla klasy 7, 2gm i 3 gm w auli szkoły. Przedstawiciele klas odpowiadali na przygotowane pytania związane z literaturą i biblioteką. Najlepsi zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. W tym dniu zostały ogłoszone również konkursy: "Z książką mi do twarzy", Okładka ksiązki, Międzynarodowy konkurs Literacki oraz Czytam bo.... zainteresowani mają zgłaszać się do biblioteki szkolnej.

Konkurs na reklamę książki Maj 2017

Zareklamuj książkę !

Na konkurs należy przygotować krótki film (maks 5 min) lub prezentację komputerową (minimum 6 slajdów) reklamujący jakąś książkę lub film nakręcony na podstawie książki. Szczegóły w regulaminie.

Konkurs Czytelniczy Listopad 2016

W piątek 25.11.2016 roku odbył się konkurs czytelniczy w auli gimnazjum. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania z przeczytanych lektur, wiadomości z języka polskiego ale również z ogólnej wiedzy o znanych książkach i pisarzach. Jednym z zadań było głośne czytanie nowych pozycji książkowych, które zostały zakupione z Narodowego Programu Czytelnictwa. Najlepszymi klasami okazały się: kl. III B, II C i I B. W tym dniu zostały również wręczone nagrody z 3 konkursów plastycznych organizowanych przez bibliotekę szkolną. W konkursie „Rebus plastyczny z ukrytym tytułem książki” nagrodę otrzymali: Georginia Kłapsia  I miejsce, Kamila Szyszka II miejsce,III miejsce. W konkursie „Projekt na okładkę książki” : I miejsce zajęła Wiktoria Piątek, II miejsce Patryk Cyrulik, III miejsce Julia Kotula, wyróżnienie Zuzanna Kozik z W konkursie „Plakat zachęcający do czytania książek” nagrodę otrzymała Wiktoria Mitko.

Wyniki konkursów plastycznych Październik 2016

Prace przekazane na konkursy oceniali nauczyciele i uczniowie najlepszymi okazali się:

W konkursie : Rebus plastyczny z ukrytym tytułem książki -

- Georginia Kłapsia I miejsce, Kamila Szyszka II miejsce,III miejsce

W konkursie: Projekt okładki książki -

wyróżnienie Zuzanna Kozik

W konkursie: Plakat zachęcający do czytania książek-

Nagrodę otrzymała Wiktoria Mitko

Październik 2016

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłaszamy 3 konkursy plastyczne:

1.Rebus plastyczny z ukrytym tytułem książki
2.Projekt okładki książki
3.Plakat zachęcający do czytania książek

Termin składania prac do 21.10.2016r.
szczegóły na plakacie

Rozstrzygnięcie konkursu na reklamę książki Czerwiec 2016

I miejsce Martyna Karwot i Lidia Szulik za reklame Harry Pottera
II miejsce dla Kacpra Siwaka za reklamę Hobbista
III miejsce dla Dawida Niemca za reklamę pt Nesbo
Wyróżnienie dla Patrycji Barszczyk za reklamę trylogii „Ja diablica” ja anielica ja potępiona
Wyróżnienie dla Wiktorii Skupień i Elizy Gruszczyk za reklamę ksiązki „Niezgodna”
Wyróżnienie dla Kamili Szyszki za reklame ksiązki „ Córka żywiołu”

Konkurs na film lub prezentację komputerową reklamującą książkę Maj 2016

Konkurs fotograficzny
"Z książką mi do twarzy"
Kwiecień 2016

23 kwietnia obchodzony jest "Dzień książki" z tej okazji odbyło się podsumowanie rejonowego konkursu "Z książką mi do twarzy". Konkurs organizowany był przez p. Romanę Piechę bibliotekarza z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rybniku przy współpracy z Towarzystwem Bibliotekarzy Szkół Polskich Odział w Rybniku, miał za zadanie promować czytelnictwo i prawa autorskie. Z naszego gimnazjum w konkursie wzięło udział 10 osób, z których 3 zdobyły nagrody:

Aleksandra Tkocz zajęła II miejsce w kategorii III Gimnazjum (zdjęcie wykonane na kole fotograficznym)

Magdalena Michałek i Kinga Bodzon wyróżnienia w kategorii III Gimnazjum (zdjęcia amatorskie). Gratulujemy.

Konkurs fotograficzny
"Z książką mi do twarzy"
Marzec 2016

Tematem ocenianych fotografii powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu.
Fotografie formatu 21x15 należy przesłać do dnia 15.03.2016 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu br.
Do konkursu zgłosiło się 10 osób które przyniosły od 1 do 3 zdjęć. Prace uczniów zostały wysłane i obecnie czekamy na wyniki

Konkurs czytelniczy Marzec 2016

Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy, z którego punkty są doliczane do konkursu klasowego. Wybrani reprezentanci klas odpowiadali na pytania związane ze szkolnymi lekturami i polskimi pisarzami oraz czytali łamańce językowe. Najlepiej odpowiadali uczniowie z klasy II A zdobywając najwięcej punktów, na II miejscu była klasa I A, na III miejscu I B, reszta zdobyła miejsca w następującej kolejności: IV miejsce ex aequo II C i III A , V miejsce I D, VI miejsce ex aequo II B i III B, VII miejsce I C i VIII miejsce III C.

Wyniki konkursu plastycznego Marzec 2016

"Ilustracja z ulubionej książki"

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Ilustracja z ulubionej książki". Komisja oceniła wszystkie prace przyznając:
 I miejsce Maciejowi Borkowskiemu z klasy I B,
II miejsce Agnieszce Brzenczek z klasy III C,
III miejsce ex aequo Paulinie Marczykowskiej
i Zuzannie Gruszczyk z klasy III B

Miesiąc bibliotek szkolnych Październik 2015

W tym miesiącu biblioteka jak co roku przygotowuje dla uczniów kilka konkursów szkolnych i zabawa na przerwach. Na konkurs plastyczny należy przygotować ilustracje z ulubionej książki książki - format i technika dowolna. Drugi konkurs to "Złapani na czytaniu" na ten konkurs należy dostarczyć zdjęcia osób przyłapanych na czytaniu. Trzeci konkurs to konkurs dla pisarzy i poetów jest to XXXII Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej dla Młodzieży - należy do biblioteki do 19 grudnia dostarczyć napisany przez siebie wiersz lub opowiadanie, które zostanie wysłane na powyższy konkurs.

info

im. prof. Moniki Gruchmanowej