Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
 

 29 czerwca wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa
i rozpoczęli upragnione wakacje. Ze wzruszeniem żegnano absolwentów, którzy na scenie auli odbierali swoje wyniki a potem  żegnali mury szkoły. Życzymy im wiele sukcesów na dalszym etapie kształcenia.

 

 

Uroczyste pożegnanie klas III
 

 27 czerwca w auli gimnazjum odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III, którzy z rąk Wójta Gminy Marklowice oraz dyrektora szkoły odebrali Nagrody Wójta oraz nagrody książkowe za szczególne osiągnięcia i całokształt trzyletniej pracy. Później ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

 

 

Komers 2012  
 

Uczniowie klas trzecich świetnie bawili się podczas imprezy komersowej zorganizowanej dla nich przez rodziców. Wiele było śmiechu, tańca i pamiątkowych zdjęć.

 

 

Ciekawa Historia

Trzecia edycja konkursu "Ciekawa Historia" za nami. Wzięło w nim udział 24 uczennic i uczniów, którzy przygotowali 9 prac konkursowych. W tym roku hasło przewodnie brzmiało Ach ta Unia!  Prace były oceniane przez uczestników konkursu z zastrzeżeniem, ze nie mogli głosować oni na siebie. Zwyciężyła praca pt. Wizyta urzędnika UE autorstwa Sandry Szramek (IIb), Karoliny Kiermaszek (IIb) oraz Bartosza Szramka (Ic)Wyróżniono też prace następujących uczniów:
z I a Gosia Molitor, Weronika Skupień, Daria Sitko, Martyna Pękała, z I b Kacper Pustołka, z II c Radosław Marszolik, Patrycja Tolarz i Natalia Krypczyk, z I c Paulina Adamczak, Ola Bura i Agata Musiolik i z II b Natalia Krótki, Żaneta Zamarska
i Agnieszka Bugiel.
Kolejna edycja konkursu w roku szkolnym 2012/2013.
       

 

 

Teatr dla profilaktyki   

Aktorzy Teatru „Best” z Krakowa przyjechali do nas tym razem z przedstawieniem profilaktycznym na temat  dopalaczy („Dopalacze zniszczyły mi życie”). Spektakl kończy się dramatycznie. Tragedia młodego chłopca, który zażywał dopalacze miała pokazać  odbiorcom, jak źle kończy się życie człowieka uzależnionego. Przedstawienie zostało zorganizowane w ramach szkolnych  DNI PROMOCJI  ZDROWIA.
    

 

 

Bieg po zdrowie 

   Uczniowie klas pierwszych brali aktywny udział
w międzyklasowych konkurencjach sprawnościowych. Do kategorii rywalizacji należały: tor  z przeszkodami na czas, rzut granatem do celu, transport poszkodowanego, bandażowanie oraz  dodatkowo resuscytacja osoby dorosłej. Celem „Biegu po zdrowie” była edukacja dla bezpieczeństwa i promocja zdrowia. Rywalizacje zostały zorganizowane w ramach  szkolnych  Dni Promocji Zdrowia. Osoby odpowiedzialne:
 W. Kocoń, T.Chrószcz, B.Szlufik, A.Marczykowska
  

 

 

Badania Profilaktycznie

   W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia uczniowie i pracownicy szkoły mogli skorzystać z bezpłatnych badań na poziom cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia tętniczego. Celem przeprowadzonych badań jest zapobieganie wielu chorobom cywilizacyjnym poprzez wczesne ich wykrywanie.
  

 

 

Naturehouse

     Gimnazjaliści z klasy Ic i IIb uczestniczyli w spotkaniu
z ekspertami w reedukacji żywnościowej NATURHOUSE. Nowa placówka Centrum Dietetycznego mieści się w Wodzisławiu Śl. przy ulicy Zamkowej 1b. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak należy prawidłowo odżywiać się, jakich produktów unikać i co powoduje otyłość. Była to pouczająca lekcja dietetyki dla naszych gimnazjalistów. Spotkanie odbyło się w ramach szkolnego Tygodnia Promocji Zdrowia. Osoby odpowiedzialne za organizację spotkania: Daria Zdrojewska, Bożena Szlufik.

 

 

OSP Marklowice w akcji

19 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna z Marklowic po próbnym alarmie ewakuacyjnym wszystkich uczniów i pracowników Gimnazjum zaprezentowała się w pokazie ratowniczym. Uczniowie mogli podziwiać nowy wóz strażacki oraz naszych strażaków w symulowanej akcji. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem nowoczesnego sprzętu i umiejętności strażaków.

 

 

Młodzież kibicuje bezpiecznie

Pod takim hasłem przebiegał kilkumiesięczny turniej „Gimnazjalne EURO – Marklowice 2012” zorganizowany  pod patronatem Urzędu Gminy Marklowice i Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Każda ze zgłoszonych do turnieju drużyn reprezentowała barwy innego kraju. Podsumowanie akcji i finał rozgrywek odbył się 15 czerwca na boisku szkolnym. Do finału zakwalifikowały się: Polska i Hiszpania  walczące o III m. oraz Czechy i Portugalia w walce o tytuł Mistrza Euro. W gimnazjalnym Euro I m. zajęła Portugalia ( kl. III c), II m. Czechy (kl. II a), III m. Polska (kl. III b). Nagrody i puchary wręczyli: sekretarz gminy p. Benedykt Kołodziejczyk , pod. kom. Wiesław Dryja oraz dyrektor Gimnazjum Halina Winkler. Młodzież szkolna zaprezentowała się podczas aktywnego kibicowania, zaś niektórzy zadebiutowali w roli świetnych komentatorów meczy.

 

 


Zakończenie Innowacji Pedagogicznej
"Śladami kultury naszego regionu"
   
W roku szkolnym 2011/2012 marklowickie gimnazjum  realizowało innowację pedagogiczną z grupą uczniów klasy IIc.

Sprawozdanie z realizacji innowacji 
Poprzez udział w innowacji młodzież miała możliwość uczestniczenia w ciekawych pozaszkolnych formach  edukacyjnych. Gimnazjaliści nabywali umiejętności zdobywania wiedzy w praktycznym działaniu i uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym swojej miejscowości i regionu. Byli w wielu ciekawych miejscach, poznali instytucje kulturalne regionu.   
Autorkami innowacji są: Bożena Szlufik, Agnieszka  Marczykowska.      
    

 

 

Wyjazd nad morze
uczniów klas III

 

Uczniowie klas III w dniach 25. 05. – 2.06. 2012 r. uczestniczyli tradycyjnie, w tygodniowym obozie nad morzem, tym razem w Ustroniu Morskim. Tam mieli czas na wypoczynek i zabawę. Bardzo dużo czasu spędzali ze sobą, bo jakby nie było, były to ostatnie chwile na to by się zatrzymać, przed wyruszeniem w dalszą drogę, do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie podczas wyjazdu byli w Kołobrzegu, gdzie zobaczyli latarnie morską, port oraz popłynęli  statkiem „Pirat” na krótki rejs w morze. Pojechali też „ciuchcią” do Gąsek, gdzie weszli na latarnie morską i podziwiali piękne widoki. Ponadto zażywali kąpieli słonecznych i morskich, zwiedzili najbliższe okolice (tzw. czerwoną rzeczkę i przystań rybacką w Ustroniu), grali w siatkówkę, również w wersji „balonowej” (balonami napełnionymi wodą), uczestniczyli w konkursie na najładniejszą budowlę z piasku. Przygotowali również prezentacje klas, które pokazali podczas pożegnalnego ogniska. Nieźle bawili się podczas dyskoteki i całego, myślę bardzo udanego wyjazdu.

 

 

Panda - ogólnopolski konkurs przedmiotowy

Kolejne sukcesy z matematyki osiągnęli:
Paweł Pękała z klasy I c –I miejsce
Aleksandra i Katarzyna Fojcik z klasy III bI miejsce
Radosław Marszolik z klasy II c – V miejsce
Tomasz Gembalczyk z klasy II b – VII miejsce

Gratulujemy uczniom oraz p. Bernadecie Pukowiec

 

 

Olimpiada lekkoatletyczna

6 czerwca nasi uczniowie brali udział w Olimpiadzie lekkoatletycznej w Stonavie. Rywalizowali z kolegami czeskimi ze Stonavy, Horni Becvy i Albrechtic w kilku konkurencjach: rzut piłką lekarską, palantową, biegach krótko i długodystansowych oraz skoku w dal. Wielu z nich stanęło na podium i odebrało pamiątkowe dyplomy.

 

 

Gimnazjalny Dzień Sportu

5 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, czyli całodniowa rywalizacja w kilku konkurencjach: rzut piłką lekarską, jazda na rowerze, przeciąganie liny oraz finały rozgrywek w siatkówkę dziewczyn. Mistrzostwo wywalczyły dziewczyny z III b, tuż za nimi uplasowała się I b. W przeciąganiu liny bezkonkurencyjna okazała się klasa II a. Mimo że pogoda nie dopisała, to hot-dogi ufundowane przez Radę Rodziców poprawiły wszystkim nastroje.