Konkurs sportowy

                  14.11.2012r. odbył się szkolny sportowy konkurs prowadzony przez

panią W.Kocoń. Młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu dyscyplin sportowych i historii Olimpiad oraz dobrą sprawnością fizyczną. Najlepszymi okazali się reprezentanci klasy I A: Bartek Brzęczek, Kamil Karzełek, Joanna Juraszczyk, Patrycja Stuchlik, II miejsce zajęli uczniowie z klasy IC, a III miejsce uczniowie z klasy IB.
            

święto patrona szkoły

                  9 listopada cała społeczność gimnazjalna obchodziła Swięto Patrona Szkoły, które rozpoczęło się od mszy św. w intencji prof. Moniki Gruchmanowej. Na uroczystość przybył prof. Bohdan Gruchman wraz z rodziną, Wójt Gminy Marklowice pan Tadeusz Chrószcz, przedstawiciele Rady Gminy oraz Urzędy Gminy Marklowice. Po mszy św. w auli gimnazjum odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronce szkoły. W krótkim poetyckim programie młodzież gimnazjalna złożyła hołd swojej patronce oraz jej córce Krystynie. 

Pan profesor wyrażając słowa uznania i podziękowania zapowiedział, że w tym roku szkolnym chce ufundować kolejne stypendium naukowe. Będzie to

Stypendium im. prof. Krystyny Gruchman – Laurent

dla ucznia osiągającego najlepsze wyniki w języku angielskim. Po opracowaniu regulaminu zostanie on podany do publicznej wiadomości do końca stycznia 2013 r.

   Galeria

dzień europejski

                  9 listopada w auli gimnazjum odbyło się Działania III projektu polsko-czeskiego: „Dwa kraje – wspólny cel”. W działaniu w sumie wzięło udział 250 uczniów z Marklowic i Stonavy. Każda klasa Gimnazjum zaprezentowała się na scenie przedstawiając wylosowane wcześniej państwo Unii Europejskiej, goście prezentowali Czechy i Słowację. Pojawiły się symbole czołowych państw europejskich: flagi, politycy, ogólnie znani artyści, sportowcy, zabytki, przysmaki kulinarne. Nie zabrakło również pokazów tanecznych: zorby, flamenco, czeskiej polki, polskiego poloneza czy walca wiedeńskiego. Na długo w pamięci pozostanie Napoleon czy królowa Elżbieta, ale prawdziwą furorę zrobił holenderski rowerzysta. W sumie zaprezentowanych zostało 11 państw, komisja oceniła wszystkie występy i zadecydowała, że najlepiej wypadła Hiszpania. Jednak występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wszyscy uczestnicy działania otrzymali słodkie upominki. Koordynatorami imprezy były panie: Justyna Magnor i Joanna Czech.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”

  Galeria

spektakl teatralny "stop agresji"

    

             6  listopada  obejrzeliśmy spektakl teatralny o tematyce profilaktycznej  „Stop  agresji – stop przemocy”. Bohaterami sztuki była trójka nastolatków: Kevin, Sandra         i Tymek. Aktorzy Teatru „Best” z Krakowa w trzech kolejnych scenach przedstawili problem agresji w sposób zrozumiały i czytelny, przejrzysty i łatwy do odczytania.

Zakończeniem spektaklu jest przestroga i mądra nauka dla młodzieży – czym kończy się agresja i przemoc wobec innych i jakie są tego konsekwencje prawne i moralne.

dni wolne 1-2 listopada

     1 listopada (czwartek) przypada Święto Zmarłych - jest to dzień ustawowo wolny. Natomiast 2 listopada (piątek) to dzień dodatkowo wolny. Nie ma w tym dniu zajęć lekcyjnych, uczniowie nie przychodzą do szkoły. Odbywają się jednak dyżury nauczycielskie i szkoła jest czynna, dlatego wszyscy rodzice, którzy chcą w tym dniu zapewnić opiekę dziecku w szkole proszeni są o zgłoszenie tego faktu w świetlicy szkolnej lub sekretariacie do dnia 30.10.

                                                                                                              Dyrektor szkoły 

Miesiąc bibliotek szkolnych

     W miesiącu październiku obchodzimy Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tegoroczne święto przebiega pod hasłem
 "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości"


Z tej okazji biblioteka przeprowadziła na przerwach konkursy i ćwiczenia w posługiwaniu się słownikami, nagrodą były słodycze. W dniu 23.10.2012r. uczniowie gimnazjum odwiedzili pobliską Szkołę Podstawową Nr 2 i zaprezentowali swoim młodszym kolegom inscenizację pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Dzieci były zachwycone strojami i grą gimnazjalistów, z chęcią odpowiadały na pytania związane z przedstawieniem.

odpłatność za obiady

     W odpowiedzi na wniosek Rady Rodziców działającej przy SP nr 1 w Marklowicach informuję, że od 1 listopada 2012 r. będzie istniała możliwość regulowania odpłatności za obiady w formie przelewowej na konto nr:

37 1050 1403 1000 0023 6552 8179,

właścicielem rachunku jest:             
                                                                GZOPO w Marklowicach

        ul. Wyzwolenia 71

        44-321 Marklowice.

Przelewowa forma odpłatności będzie przyjmowana do 15-go każdego miesiąca za miesiąc, w którym dziecko je obiady. Po tym terminie, czyli od 16-go każdego miesiąca, będzie przyjmowana odpłatność tylko w formie gotówkowej. Przed dokonaniem wpłaty rodzic zobowiązany jest uzyskać telefoniczną informację od intendenta gimnazjum, ile wynosi odpłatność za dany miesiąc (informacja będzie zawierała ewentualne odpisy z poprzedniego miesiąca) – tel. 32 4550028 wew. 30.                       

międzynarodowy turniej piłki nożnej

 

18 października w ramach projektu „Dwa kraje – wspólny cel” odbyło się Działanie II czyli Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. Do Marklowic przyjechało 6 drużyn: 3 polskie (Świerklany, Marklowice, Wodzisław Sl.) oraz 3 czeskie (Albrechtice – 2 drużyny i Stonava). W Gminnym Ośrodku Sportu odbyła się całodniowa rywalizacja sportowa, podczas której młodzież świetnie się bawiła, a przy okazji walczyła o puchary i nagrody. Dopisali również kibice, którzy wytrwale dopingowali naszych piłkarzy. Ostatecznie I miejsce zajęły Świerklany, II miejsce Marklowice, III miejsce Albrechtice. Każdy z uczestników otrzymał jakąś nagrodę, więc humory wszystkim dopisywały. Koordynatorem działania był trener naszych piłkarzy pan Łukasz Budka. Gratulujemy!!!

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”

           

 

  Galeria

song and festival

 W ramach międzynarodowego projektu „Food Culture Exchange” nasza szkoła w dniu 07.10.2012r. zorganizowała „Song and Drama Festival”. W konkursie brali udział uczniowie: ze Słowenii, Słowacji, Hiszpanii , Włoch i Polski. Naszą szkołę reprezentował zespół Coda. Zadaniem każdej grupy konkursowej było przygotowanie  piosenek w języku ojczystym i angielskim. Wszyscy uczestnicy zachwycali pomysłowością, oryginalnym wykonaniem i niepowtarzalną aranżacją. Jednak największe wrażenie na publiczności zrobił występ grupy ze Słowacji i to ta grupa zajęła I miejsce. Podsumowaniem całej imprezy było przedstawienie pt „Master Chef” z udziałem wszystkich uczniów z grupy projektowej. Była to świetna okazja do poznania europejskiej kuchni, tradycji  i kultury. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji. Poza tym była to doskonała lekcja doskonalenia umiejętności językowych, przełamywania barier komunikacyjnych i przede wszystkim świetna zabawa.
                   

 

Galeria    

food culture exchange

   W dniu 7 października powitaliśmy grono naszych partnerów z państw współpracujących z nami w ramach projektu Comenius, czyli Słowacji, Słowenii, Włoch oraz Hiszpanii. W mury naszej szkoły zjechało 12 nauczycieli oraz 24 uczniów. Europejscy uczniowie zagościli na czas pobytu w domach swoich polskich kolegów. Podczas spotkania partnerów odbyło się kilka działań zaplanowanych w programie. Pierwszego dnia grupa comeniusa została oficjalnie powitana przez dyrektora gimnazjum panią Halinę Winkler. Następnie nasi goście mogli zobaczyć naszą szkołę, okolicę oraz Urząd Gminy Marklowice. Pierwszym działaniem w ramach naszego spotkania było zorganizowanie ‘Song Festival’u, gdzie każde państwo zaprezentowało się z jak najlepszej strony. Uczniowie biorący udział w festiwalu mogli podziwiać różnorodność kultur oraz języków. Kolejnym działaniem były warsztaty kulinarne, które odbyły się w Chlebowej Chacie. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość własnoręcznie wyrobić oraz upiec tradycyjny polski chleb. W trakcie pobytu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w warsztatach integracyjno-językowych tworząc europejskie grupy współpracowali ze sobą bawiąc się językiem. Partnerzy przeprowadzili również spotkanie projektowe, na którym omówiono dotychczas zrealizowane działania oraz zaplanowano kolejne wyjazdy. W środę 10 października zwiedziliśmy wspólnie Kraków począwszy od Katedry przez Wawel, Traktem Królewskim na Rynek Główny do Kościoła Mariackiego. Każdy z gości był pod ogromnym wrażeniem tego miasta, jak i atmosfery panującej w Krakowie. Po tak wspólnie spędzonym tygodniu trudno było się rozstać naszym uczniom, którym udało się nawiązać wspaniałe przyjaźnie. 
                   

 

             Galeria

gminny dzień edukacji narodowej

    15 października w naszej szkole obchodzony był Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników oświaty z całej gminy. Dla gości przygotowaliśmy program artystyczny, aby w ten sposób podziękować nauczycielom za trud nauki i wychowania. Na scenie zaprezentował się zespół wokalny Coda, zespół taneczny Promenada oraz piramida sportowa w wykonaniu naszych sportowców. Za stronę artystyczną odpowiedzialne były panie: Ewa Skupień i Aleksandra Pustołka. Gratulujemy wszystkim uczniom występującym w programie.
                           

 dzień edukacji samorządu szkolnego

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przygotował krótką imprezę dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie w tym dniu przyznawali tytuły swoim nauczycielom. Wybrani otrzymywali statuetkę z karykaturą, a pozostali kwiaty. Uroczystość rozbawiła wszystkich i umiliła co roczne święto.
        

I miejsce w rejonowych biegach przełajowych

 Nasze dziewczyny 9 października wywalczyły I miejsce w Rejonowych Biegach Przełajowych i tym samym uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Dziękujemy drużynie w składzie: Agata Warło, Oliwia Mutwil, Alicja Grzybowska, Paulina Winkler, Julia Pietras i Magdalena Marcol. Jest to ogromny sukces naszych biegaczek, którym życzymy dalszych sukcesów oraz trenerce pani Aleksandrze Pustołce.
Chłopcy zajęli II miejsce. Również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
         

marklowice-barlin kulinarna wymiana

        5 października w naszej szkole rozpoczęła się polsko-francuska kulinarna wymiana doświadczeń. Nasi uczniowie pod okiem szefowej kuchni oraz pani Bożeny Szlufik upiekli ciasto zgodnie z przepisem nadesłanym z Barlin (wykorzystując specjalnie na tę okazję przysłany z Francji brązowy, regionalny cukier). Była świetna zabawa, ale co najważniejsze odbyła się degustacja ciasta - przez uczniów i nauczycieli. Niewielki kawałek trafił do gabinetu wójta gminy, który pogratulował młodym kucharzom. Jest to początek cyklicznych spotkań kulinarnych, które będą odbywać się po obu stronach granicy.
                

dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2012/2013

        Dyrektor Gimnazjum w Marklowicach na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego informuje o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych- w roku szkolnym 2012/2013 (bez konieczności odpracowania):
2.11.2012 r. (piątek),
23-24-25.04.2013 r. (dla klas III egzamin gimnazjalny, dni wolne dla klas I i II),
29.04 oraz 30.04.2013 r. (poniedziałek i wtorek)
2 maja 2013 r. (czwartek)
31 maja 2013 r. (piątek)
W dni dodatkowo wolne szkoła jest czynna, będą organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu w świetlicy szkolnej.

                                                                                              Dyrektor szkoły

najlepsi w biegach przełajowych

        26 września podczas Powiatowych biegów przełajowych nasi uczniowie odnieśli wspaniały sukces. Szkoła drużynowo zajęła I miejsce i uzyskała kwalifikacje do zawodów rejonowych.

Dziewczyny drużynowo zajęły I miejsce: Agata Warło, Oliwia Mutwil, Alicja Grzybowska, Paulina Winkler, Julia Pietras i Magdalena Marcol.

Chłopcy drużynowo zajęli II miejsce; Filip Kroemer, Wojciech Fojcik, Szymon Spandel, Daniel Elias, Piotr Chrószcz, Mariusz Bujok.
                        Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

ogólnopolskie zawody w nartorolkach

            22 i 23 września odbyły się Ogólnopolskie Zawody na Nartorolkach oraz Puchar Śląska.  Świetnie wypadli na nich uczniowie naszej szkoły, którzy wielokrotnie stawali na podium.
Agata Warło – dwukrotnie I miejsce
Filip Kroemer – dwukrotnie I miejsce
Wojciech Fojcik – dwukrotnie III miejsce
Oliwia Mutwil  - II i V miejsce
Magdalena Marcol – II i V miejsce
Alicja Grzybowska i Julia Pietras – VI miejsce

 Gratulujemy uczniom i ich trenerowi pani Aleksandrze Pustołce.

Rajd młodzieżowy do parku linowego

        25 września nasza szkoła oraz Zakladni Skola w Stonavie cały dzień spędziła na zabawie integracyjnej w parku linowym w Radlinie w ramach Działania I projektu współpracy: „Dwa kraje-wspólny cel”. Wszystko rozpoczęło się barwnym przemarszem ulicami Marklowic do parku, gdzie na wszystkich 285 uczestników działania czekały liczne atrakcje. Poza torem linowym uczniowie obu szkół zaliczyli huśtawkę – wahadło oraz 6 innych stanowisk teambuildingu. Każda grupa na wstępie otrzymała zabawne przezwisko, dlatego w parku słychać było Muminki, Gumisie czy Smerfy. Uczniowie w ramach działania otrzymali koszulki promocyjne oraz poczęstunek. Była to świetna okazja do pogłębienia nawiązanych z Czechami znajomości oraz ciekawa forma rywalizacji na świeżym powietrzu.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”
   

 

Galeria

wybory do samorządu uczniowskiego

    W dniu 21.09.2012 roku w gimnazjum odbyły się powszechne, demokratyczne wybory do samorządu uczniowskiego. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli zagłosować na swojego kandydata zakreślając krzyżyk przy jego nazwisku na karcie do głosowania. W wyborach wzięło udział 224 osoby, 218 głosów było ważnych. Przewodniczącym szkoły został Daniel Elias, wiceprzewodniczącym został Patryk Papciak, a sekretarzem Monika Ochojska.

        

 

Galeria

dwa kraje wspólny cel

        Od września 2012 r. rusza kolejny projekt współpracy transgranicznej między Gimnazjum w Marklowicach a Zakladni Skolą w Stonavie. Projekt będzie przebiegał pod hasłem: „Dwa kraje – wspólny cel”. Jego zakończenie planowane jest w czerwcu 2013 r. po stronie czeskiej. Na działania projektowe gimnazjum pozyskało kwotę 20.216,00 EUR. Autorem i koordynatorem projektu jest pani Halina Winkler.

Działania zaplanowane w projekcie po stronie polskiej:

1.      Rajd młodzieżowy do parku linowego w Radlinie – IX 2012 r. Impreza dla 280 osób, wiele atrakcji w parku linowym, teambuilding – przeróżne zabawy i wspólny poczęstunek.

2.      Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej – X 2012 r. Turniej piłkarski z udziałem 6 drużyn z Polski i Czech.

3.      Dzień Europejski – XI 2012 r. – Impreza z udziałem 290 osób, prezentacja 11 różnych krajów UE – typowe stroje, jedzenie, zabytki.

4.      Spotkanie przy choince – XII 2012 r. – wspólne wykonywanie ozdób choinkowych, integracja przy wigilijnym stole i paczki pod choinką dla 50-osobowej grupy.

5.      Seminarium nauczycielskie – I 2013 r.

6.      Wielkanocne tradycje – III 2013 r.

7.      Rywalizacja na wesoło – IV/V 2013 r.

Działania strony czeskiej:

8.      Konkurs na interaktywny taniec – I 2013 r.

9.      Turniej koszykówki z nauczycielami – II 2013 r.

10.  Potyczki matematyczno-językowe – III 2013 r.

11.  Turniej siatkówki z nauczycielami – IV 2013 r.

12.  Olimpiada lekkoatletyczna – V 2013 r.

13.  Podsumowanie projektu – VI 2013 r.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

stypendyści  w I półroczu 2012/2013

        Informuję, że komisja stypendialna na posiedzeniu w dniu 18.09.2012 r. przyznała 3 stypendia naukowe na okres 5 miesięcy następującym uczniom:
1. Paweł Pękała - kl. II c
2. Radosław Marszolik - kl. III c
3. Agata Warło - kl. III a
Gratuluję uczniom i ich rodzicom oraz życzę dalszych sukcesów. Dyrektor szkoły

mnożymy szanse na sukces

        Gmina Marklowice i Szkoła Matematyki Horyzonty rozpoczynają realizację projektu „Mnożymy szanse sukces. Kurs zwiększający kompetencje matematyczne gimnazjalistów z Marklowic".Projekt skierowany jest do uczniów klas III marklowickiego gimnazjum. 30 uczniów (12 chłopców i 18 dziewczyn) będzie mogło wziąć udział w darmowym kursie, który przygotuje ich do egzaminu gimnazjalnego z matematyki.Zajęcia prowadzone będą autorską metodą pracy w małych, 5-osobowych grupach. - Praca w małych grupach przynosi wspaniałe rezultaty. Po takim kursie uczniowie mogą liczyć na wyraźną poprawę swoich wyników i dobre przygotowanie matematyczne do dalszej edukacji – tłumaczy Agnieszka Wrana – dyrektor Szkoły Matematyki Horyzonty.Zajęcia odbywać się będą w Gimnazjum
w Marklowicach.
Projekt „Mnożymy szanse sukces. Kurs zwiększający kompetencje matematyczne gimnazjalistów z Marklowic" współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Lista uczniów zakwalifikowanych do projektu w podziale na grupy – terminy zajęć

Lista     

karta motorowerowa

     Informacje  

1. Druki na kartę motorowerową można pobrać w świetlicy gimnazjum

 

2. Do dokumentów należy dołączyć jedno, aktualne zdjęcie legitymacyjne
( komplet dostarczyć do świetlicy)

 

3. Gimnazjalista ubiegający się o kartę motorowerową zobowiązany jest do: 

-  oddania wypełnionych druków + zdjęcia   

-  zdania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego ( przewidziane są   testy poprawkowe)                                                                                               

-  wykazania się znajomością znaków drogowych

-  wykazania się znajomością obsługi technicznej motorowera

-  wykazania się znajomością udzielania pierwszej pomocy(podstawy) 

                                                                       

Znaki  drogowe można zaliczać  do  10.10.2012r
u p. B.Szlufik 

Testy  można zdawać  do  10.10.2012r.  u p. A.Marczykowskiej 

 Pierwszą  pomoc zalicza p. higienistka (poniedziałek, wtorek, środa)  pozostałe  dni  u  p. B.Szlufik.  Czas zaliczeń do 10.10.2012r. 

Wizyta policjanta przewidziana jest na październik 2012r.

WSZYSTKICH  CHĘTNYCH  ZAPRASZAMY

stypendium im.prof. gruchmanowej

 

     Informuję, że do 20 września 2012 r. można składać wnioski o stypendium prof. Gruchmanowej w wysokości 250 zł/miesięcznie. Warunki: średnia co najmniej 5,00, wzorowe zachowanie i szczególne osiągnięcia w nauce lub sporcie (przy dużych sukcesach średnia ocen może być niższa). Druk podania można odebrać u wicedyrektora szkoły, wnioski składamy również u wicedyrektora.
                                                                                                        Dyrektor szkoły           

Zebranie z rodzicami

 

  Informuję, że zebranie z rodzicami odbędzie się 13 września (czwartek)
o godz. 17.00 w auli gimnazjum, później wywiadówki w klasach.
                                                                                                                          Dyrektor szkoły
           

rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

 

3 września 2012 r. społeczność gimnazjalna rozpoczęła nowy rok szkolny. Na uroczystej akademii obecny był Wójt Gminy pan Tadeusz Chrószcz oraz dyrektor GZOPO pani Jolanta Tomaszewska.  Podczas uroczystości wójt gminy wraz z dyrektorem szkoły dokonał pasowania 72 uczniów na gimnazjalistów klas pierwszych rocznik 2012/2013. Wszystkich uczniów w murach naszej szkoły jest w tym roku 217. Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim dużo sukcesów i zadowolenia. 
           

 

Galeria

dożynki 2012

 

2 września odbyły się dożynki gminne. Naszą szkołę reprezentowała klasa II A pod opieką pani Justyny Magnor i pana Łukasza Budki. Hasłem przewodnim były "Marklowickie plony, bo zjadane gwarantują mądrość i udaną karierę". Uczniowie zajęli 5 miejsce.

 

    

Wizyta śląskiego Kuratora Oświaty

 

29 i 30 sierpnia podczas narad dyrektorów szkół gościliśmy w murach naszej szkoły Śląskiego Kuratora Oświaty pana Stanisława Fabera.  Przedstawiał założenia polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2012/2013. Podkreślił, że nadchodzący rok przebiegał będzie pod hasłem: "Dokonujemy pozytywnych wyborów" i tego właśnie życzył wszystkim dyrektorom oraz nauczycielom w nowym roku szkolnym.

OGŁOSZENIE

 

 

Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 3.09.2012 (poniedziałek)
po mszy św. o godz. 9.00 w auli gimnazjum
.

 

                                                              

                                                                                                    Dyrektor szkoły

OGŁOSZENIE

 

 

Informuję, że obowiązkowe spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami odbędzie się 28.08 (wtorek) o godz. 11.00 w auli gimnazjum.

 

                                                                                                    Dyrektor szkoły

INFORMACJE DLA UCZNIÓW

 

 

Zgodnie z decyzją Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013 nadal będą obowiązywały mundurki szkolne. Dla uczniów klas pierwszych zamówienie będzie składane we wrześniu, dla pozostałych klas mundurki są obowiązkowe od 4.09.2012 r.

 

                                                                                                         Dyrektor szkoły

wakacje 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wakacje 2012
 

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły życzę radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

                                                           Dyrektor szkoły
                                                                
 

Każdy z rodziców może pod tym adresem sprawdzić,
czy wypoczynek jego dziecka został odpowiednio zgłoszony:
 

www.wypoczynek.men.gov.pl

 

http://wypoczynek.men.gov.pl/rejestracja/index.php?param=HolidayView_holidayView