Życzenia świąteczne

       

Świąt pełnych radości, miłości
i rodzinnego ciepła
a w nadchodzącym Nowym Roku 2013
wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia
wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom
oraz pracownikom szkoły

                       życzy Dyrekcja Gimnazjum.

     
;

 

Obóz sportowy

        Od poniedziałku 10.12.2012 do soboty 15.12.2012 roku uczniowie klasy
III A uczestniczyli w obozie sportowym w Wiśle zorganizowanym przez
p.Aleksandrę Pustołkę. Pogoda dopisała, a uczniowie ciężko ćwiczyli i poprawiali swoją kondycję fizyczną. Codziennie odbywały się 2-3 treningi i rozruch poranny. Jeździli na nartach, grali w piłkę nożną i siatkówkę mieli okazję również popływać w basenach w hotelu Gołębiewski. Wszyscy wrócili w dobrej formie i zadowoleni z wyjazdu. Sportowcami opiekowali się i trenowali p.Aleksandra  Pustołka i p.Łukasz Budka

     
;

 

multitest

        W ogólnopolskim konkursie Multitest 2012 z języka polskiego laureatami zostali: Marzena Władarz (1 miejsce) i Agata Płaczek (IV miejsce), Paulina Jojko, Paweł Pękała, Sandra Szramek, Karolina Kiermaszek. Do konkursu przygotowała uczniów p.Sylwia Habran-Stolarek.

Laureatami zostali również: z biologii: Paweł Pękała, Zuzanna Mrozek, Natalia Przewdzing, Martyna Pękała - opiekun p.Anna Czogała.

Z fizyki: Radosław Marszolik - opiekun p. Joanna Dziwok

Z matematyki: Agata Płaczek, Paweł Pękała, Radosław Marszolik - opiekun p.Bernadeta Pukowiec i Joanna Dziwok

Wyróżnienia otrzymali: Paweł Pękała z Fizyki, Krzysztof Mika, Patryk Durczok, Bartłomiej Brzenczek, Patryk Wróbel, Emilia Solik i Aleksander Morgała z matematyki

   Gratulacje dla uczniów i nauczycieli.

 

 

spotkanie przy choince

        13 grudnia odbyło się w Gimnazjum kolejne działanie projektu „Dwa kraje – wspólny cel”.

 Tym razem grupa uczniów czeskich poznała polskie tradycje bożonarodzeniowe; począwszy od przygotowania ozdób choinkowych, ubierania choinki, po nakrywanie stołu wigilijnego i łamanie się opłatkiem. Nie zabrakło wizyty Mikołaja oraz jego towarzyszy podczas wspólnego  spotkania w auli gimnazjum. Wielkie wrażenie na Czechach zrobiło wigilijne sianko czy pieniążki chowane pod obrusem, aby zapewnić sobie dostatek w ciągu całego nadchodzącego roku. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom wspólne ubieranie choinki, na szczycie której osobiście gwiazdę zawiesił dyrektor stonavskiej szkoły Zdenek Lusk. Choinka stanęła na korytarzu głównym szkoły, żeby do końca karnawału przypominać wszystkim o przedświątecznym „Spotkaniu przy choince”.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”

Galeria

spotkanie z Pisarzem Jerzym Buczyńskim

        11.12.2012r. odbyło się w auli szkoły spotkanie z pisarzem Jerzym Buczyńskim laureatem nagród w dziedzinie literatury, publicystyki i kultury oraz autorem kilku książek. Pisarz w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział o swoim życiu i powstawaniu ostatnich pozycji. Przytoczył kilka legend, które w całości znajdują się w ostatnim jego zbiorze: "Tajemnice Rybnickich Dzielnic". Twórca okazał się tak dobrym gawędziarzem, że młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała jego historii i już po spotkaniu uczniowie przychodzili do biblioteki, żeby wypożyczyć powyższą książkę.

Organizatorką spotkania była p. Agnieszka Marczykowska

zabawa karnawałowa - zapraszamy!!!

        Rada Rodziców serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zabawę karnawałową, która odbędzie się 12 stycznia 2013 r. w sali gminnej w Marklowicach. Koszt zabawy: 120 zł od pary. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod numerem telefonu 32 4550028. Zapraszamy!!

 

V Mikołajkowy Turniej Piłki siatkowej

    9 grudnia odbył się V Turniej Mikołajkowy organizowany przez Gimnazjum pod patronatem Urzędu Gminy Marklowice. Tym razem został połączony ze zbiórką pieniędzy dla naszego Pawełka. Pomysłodawcą akcji był Robert Salach absolwent naszego gimnazjum, obecnie student Politechniki Śląskiej, który potrafi wokół siebie zebrać ludzi dobrej woli. W sportowo-świątecznej akcji wsparli go nauczyciele gimnazjum: pani Teresa Chrószcz, Mirela Majtyka, Joanna Dziwok, Łukasz Budka oraz pani Halina Winkler-dyrektor szkoły oraz grupa taneczna gimnazjalnych Mikołajów. Do charytatywnych działań włączył się także pan Wojciech Jędraś – sędzia Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach, który zrezygnował ze swojego honorarium na rzecz chorego chłopca. Do turnieju siatkowego zgłosiło się 12 drużyn. Ostatecznie wygrała grupa „Facebook”, która odebrała z rąk pani dyrektor oraz chłopca puchar ufundowany przez Gminę Marklowice, II m. zajęły „Jankowice”, III m. grupa „Bez Nazwy”.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom tej wspaniałej akcji i zapraszamy za rok

taniec na przerwach

        Nawet w Mikołaja wyginamy ciała

 

 Film

 

eliminacje do ćwierć Finałów w Siatkówce

        Uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w eliminacjach do Ćwierć finałów i zdobyły 3 miejsce w siatkówce. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrą postawą w grze.

Opiekunem była p. W. Kocoń
 

 

wyniki olimpiad etap szkolny

        Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe na poziomie szkolnym. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1) język polski (4 osoby): Martyna Szwarc i Radosław Marszolik z kl. III c, Dominika Penkała z kl. II b i Paweł Pękała z kl. II c
2) matematyka (2 osoby): Paweł Pękała z kl. II c i Radosław Marszolik z kl. III c
3) geografia (3 osoby): Marzena Władarz z kl. Ic, Paweł Pękała z kl. II c i Radosław Marszolik z kl. IIIc
4) fizyka ( 1 osoba): Radosław Marszolik z kl. III c
5) biologia (1 osoba): Paweł Pękała z kl. II c
    Gratulujemy uczniom, nauczycielom przygotowującym do olimpiad oraz rodzicom.       Życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie.

 

Europejski dzień w Marklowicach

        Film "Europejski Dzień w Marklowicach"
w Telewizji Stonavskiej

 

 Film

 

brązowe medale dla nauczycieli

        29 listopada dwóch naszych nauczycieli w Sali Marmurowej w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odebrało Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia państwowe są wyrazem uznania za pracę, działalność dodatkową podejmowaną przez nauczycieli oraz osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wyróżnione zostały: pani Dominika Grzenik i pani Ewa Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wyjazd do AGH w Krakowie

    28 listopada grupa naszych uczniów pod kierunkiem pani J. Dziwok odwiedziła Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie. Najpierw zwiedzili muzeum uczelni, potem samą uczelnię, na koniec brali udział w 2-godzinnych pokazach fizycznych przygotowanych przez pracowników AGH. Wielu naszych uczniów wiąże przyszłość z Akademią, dlatego była to dla nich idealna okazja, aby z bliska poznać tę uczelnię. Wyjazd odbył się we współpracy z II LO w Wodzisławiu Śl.

 

ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie my o tym wiemy i na przerwach baletujemy.

    

 

Film

Spotkanie z policjantem

                 W dniu 20 listopada  2012 roku odbyło się spotkanie gimnazjalistów  z funkcjonariuszem wodzisławskiej drogówki  sierżantem Mateuszem Markowiczem. Uczniowie mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji o przepisach ruchu drogowego oraz konsekwencjach ich nieprzestrzegania. Podczas spotkania omówiono również problemy dotyczące zastosowania prawa w stosunku do małoletnich za wykroczenia w ruchu drogowym. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję, że zaowocuje to większą świadomością uczniów i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do poruszania się po drogach publicznych. Młodzież i nauczyciele słuchali prelegenta z dużym zainteresowaniem.

    W  tym  roku, w naszym gimnazjum do egzaminu na kartę motorowerową przystąpiło 62   uczniów.  Pozytywnie  zdało go 40  osób, które  w najbliższym czasie otrzymają kartę motorowerową. Egzamin na kartę polegał na zaliczeniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, pierwszej pomocy i obsługi praktycznej  pojazdu.

Koordynatorami działania były: Bożena Szlufik i Agnieszka Marczykowska   

Galeria

Tona Żywności w ramach akcji "Napełniamy talerzyk"

                  W  piątek 16 listopada magazyny szkolnej stołówki zapełniła tona darmowej, zdrowej żywności. Przywiezione artykuły spożywcze pochodzą ze Śląskiego Banku Żywności w Chorzowie. Gimnazjum otrzymało je w ramach akcji „Napełniamy talerzyk”. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnej stołówki i serwowanie obiadów. Jedzenie, które otrzymaliśmy będzie wykorzystane do przygotowania wielu ciepłych posiłków dla uczniów oraz paczek dla najbardziej potrzebujących.

Transport żywności do szkoły zapewnił Urząd Gminy
w Marklowicach.

Koordynatorem akcji „Napełniamy talerzyk” Edycja 2012/2013 jest Bożena Szlufik.

 

 

Następne strony     Wstecz Strona główna Dalej